|   EN

W związku z obchodami IV Festiwalu Kultury Europejskiej w dniu 22 maja w Akademickim Centrum Badań Euroregionalnych przy ulicy Kazimierza Wielkiego 13A  odbył się Festyn Kulturalno-Kulinarny.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło władz uczeni. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, która dokonała otwarcia uroczystości.

Zebrani goście mieli możliwość skosztowania pyszności serwowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej–Karamać w Gorzowie Wielkopolskim, a także dokonać zakupu rzeczy prezentowanych podczas kiermaszu rzemiosła artystycznego. Duże wrażenie zrobił występ  zespołu NYWKA z  Uniwersytetu Sadownictwa w Humaniu.

Nad całością imprezy czuwała Pani Dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych dr Beata Orłowska.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu festynu a gościom za przybycie. Liczymy na Państwa obecność również za rok.

A.Krzemińska