Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

zaprasza na spotkanie z cykl Nowa Marchia – prowincja zapomniana – Ziemia Lubuska – wspólne korzenie

Ogrody i parki w Nowej Marchii Wykład wygłosidr Folkwart Wendland

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2016 r. (środa), godz. 17.00, sala 102 na I piętrze gmachu WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich)

Dnia 24.05.2016 w budynku Biblioteki  Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim otwarta została wystawa "Deutschland im Koffer".

Wystawa składa się z dwu walizek wielkości dużej szafy, w której uczniowie i osoby zainteresowane językiem niemieckim i kulturą Niemiec  szukają odpowiedzi na pytania znajdujące w kartach pracy przygotowanych jako materiał dydaktyczny do tej wystawy.

Jako pierwsi odwiedzili nasze „szafy” uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim, którzy wzięli udział w przygotowanym przez pracowników PWSZ warsztacie.

Wystawa "Deutschland im Koffer"

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Deutschland im Koffer" w budynku Biblioteki  Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim ul. Chopina 52 dnia 24.05.2016 o godzinie 11.00.

Interaktywną wystawę na temat kultury i języka niemieckiego organizuje i finansuje Goethe-Institut w Warszawie. "Deutschland im Koffer" jest doskonałym uzupełniemiem do nauki języka niemieckiego, dlatego też szczególnie zapraszamy do zapoznania się z naszą wystawą, która będzie czynna końca czerwca 2016, nauczycieli oraz uczniów uczących się języka naszych zachodnich sąsiadów. Do wystawy przygotowano materiały dydaktyczne- zachęcamy do pobrania tych materiałów przed wizytą w naszej bibliotece.

W ramach „V Festiwalu Kultury Europejskiej” 11 maja 2016 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbył się koncert pt. „Z całego serca z Ukrainy”. Mogliśmy podziwiać występy taneczne i wokalne, artystycznych zespołów z Instytutu Sztuki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku. Kierownikiem licznej grupy zdolnych artystów zespołu Dyvociwit, był  choreograf – Iurii Skobel. Olena Radzhapova – Solistka Narodowego Huculskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Haculiia” oczarowała nas przepięknym brzmieniem głosu i śpiewem. Wysłuchaliśmy również  w mistrzowski sposób zagrany koncert na akordeonie przez Drozda Petro – doktora, docenta Katedry Teatralnej i Choreograficznej Sztuki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka.

Inauguracja festiwalu miała miejsce dnia 10 maja br. w Auli im. Stanisława Kirkora przy ul. Fryderyka Chopina 52 w Gorzowie Wielkopolskim. Gości przywitał Prorektor ds. Studenckich dr Przemysław Słowiński a koncert prowadziła Pani dr Joanna Rutkowska Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury.

W Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża podziwiać mogliśmy występy taneczne i wokalne.

Serdecznie zapraszamy na koncerty organizowane w ramach IV Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara 13-20 maja 2016 r. W związku z organizacją Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa ofertę specjalną zakupu biletów na wymienione niżej koncerty w cenie 20,00 zł.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, zatytułowanej „Poza Granicami”, szczególnej uwadze polecamy trzy wyjątkowe koncerty.