Dnia 24.05.2016 w budynku Biblioteki  Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim otwarta została wystawa "Deutschland im Koffer".

 Wystawa składa się z dwu walizek wielkości dużej szafy, w której uczniowie i osoby zainteresowane językiem niemieckim i kulturą Niemiec  szukają odpowiedzi na pytania znajdujące w kartach pracy przygotowanych jako materiał dydaktyczny do tej wystawy.

Jako pierwsi odwiedzili nasze „szafy” uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim, którzy wzięli udział w przygotowanym przez pracowników PWSZ warsztacie.

 

 

Interaktywną wystawę na temat kultury i języka niemieckiego organizuje i finansuje Goethe-Institut w Warszawie. "Deutschland im Koffer" jest doskonałym uzupełnieniem do nauki języka niemieckiego, dlatego też szczególnie zapraszamy do zapoznania się z naszą wystawą, która będzie czynna końca czerwca 2016, nauczycieli oraz uczniów uczących się języka naszych zachodnich sąsiadów. Do wystawy przygotowano materiały dydaktyczne- zachęcamy do pobrania tych materiałów przed wizytą w naszej bibliotece. 

Biblioteka Główna PWSZ, ul. Chopina 52,  poniedziałek od 12.00 do 16.00, od wtorku do piątku od godziny 9.00 do 19.00,  w sobotę od 9.00 do 16.00

 

Materiały dydaktyczne (pytania i zadania do wystawy) znajdują się na stronie Goethe-Institut poniżej

http://www.goethe.de/ins/mk/de/sko/lhr/ausstellungen/deutschland_im_koffer.html

Nauczyciele języka niemieckiego mogą zwiedzić naszą wystawę i przeprowadzić warsztat dla swoich uczniów bez wcześniejszego umówienia się.  Wydrukowane materiały dydaktyczne  należy przynieść ze sobą.

Nauczycieli, którzy chcą skorzystać z warsztatu przygotowanego  przeze mnie proszę o kontakt na poniżej podany email. Czas trwania warsztatu wynosi około 30 minut.

Sławomir Szenwald

Doradca w Mediotece Goethe-Institut

sszenwald@pwsz.pl

v

Lokalizacja

Kontakt

Back to top