Informujemy, że Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich rozpoczyna wraz z Fundacją Konrada Adenauera projekt „25 lat Traktatu Polsko-Niemieckiego. Spotkania na pograniczu 2016”. W ramach podejmowanych działań odbędą się seminaria, wykłady i panele konferencyjne.

Miło nam poinformować, że nasz propozycja zyskała także uznanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i otrzymaliśmy prawo do używania oficjalnego logo 25 lat dobrego sąsiedztwa, a informacje o naszych przedsięwzięciach będą się także ukazywały w kalendarium na stronie www.25de.pl.

W dniu 26 listopada w Auli im. prof. S. Kirkora odbyło się  POLSKO-NIEMIECKIE FORUM REGIONALNE oraz III TRANSGRANICZNA KONFERENCJA NAUKOWA "ROZWÓJ NA PERYFERIACH?". Organizatorami tych wydarzeń były: Wydział Ekonomiczny oraz Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim organizują w dniu 26 listopada roku. Partnerem była Fundacja Konrada Adenauera. Współpraca: Miasto Gorzów Wielkopolski, Business and Innovation Centre GmbH (Frankfurt Oder), Lubuska Fundacja Zachodnie Centrum Gospodarcze, Euroregion Pro Europa Viadrina oraz Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego naszej Uczelni. Patronat honorowy nad Forum i Konferencją objęli: Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W czwartek 18 czerwca 2015 roku w samo południe w gościnnej sali konferencyjnej naszej biblioteki uczelnianej odbyła się debata na temat "Współpraca euroregionalna na pograniczu polsko-niemieckim", w której uczestniczyli naukowcy z Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dyrektor Biura Euroregionu Pro Europa Viadrina. Dyskusja została zorganizowana przez Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w ramach projektu "Spotkania na pograniczu". Partnerem projektu jest Fundacja Konrada Adenauera. Współpraca Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego PWSZ im. Jakuba z Paradyża.

W czwartek 14 maja 2015 roku w sali konferencyjnej naszej biblioteki uczelnianej odbyła się debata na temat "Polska i Niemcy wobec przyszłości Unii Europejskiej", w której uczestniczyli naukowcy z Berlina, Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego. Dyskusja została zorganizowana przez Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w ramach projektu "Spotkania na pograniczu". Partnerem projektu jest Fundacja Konrada Adenauera. Współpraca Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego PWSZ im. Jakuba z Paradyża.

W piątek 17 kwietnia 2015 roku w auli PWSZ im. Jakuba z Paradyża odbyła się debata na temat „Bezpieczeństwo w praktyce pogranicza polsko-niemieckiego - uwarunkowania krajowe i unijne”, w której uczestniczyli naukowcy i praktycy z Berlina, Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego. Dyskusja została zorganizowana w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo narodowe Polski, Zagrożenia i determinanty zmiany” przez Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w ramach projektu "Spotkania na pograniczu". Partnerem projektu jest Fundacja Konrada Adenauera. Współpraca Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego PWSZ im. Jakuba z Paradyża.

Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na debatę „Województwo Lubuskie a wyzwania dla współpracy gospodarczej Polska - Niemcy”. Spotkanie odbędzie się w środę 25 marca 2015 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej naszej Uczelni przy ul. Fryderyka Chopina 52 bud 9.