W dniach 5-7 kwietnia 2018 roku dr Karol Siemaszko, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, uczestniczył w 12-th European Social Science History Conference, która odbywała się na Queen’s University w Belfaście (Irlandia Północna).

Wydarzenie to organizowane co dwa lata przez International Institute of Social History z siedzibą w Amsterdamie skupia europejskich naukowców, którzy prowadzą badania nad przeszłością przy użyciu metod nauk społecznych.

Dr Karol Siemaszko w trakcie sesji War and its Impacts: Twentieth Century European and Global Contexts zaliczanej do sieci tematycznej Criminal Justice wygłosił referat
pt. Criminals and Criminality on the so–called Recovered Territories (Poland) after the end of WW II (1945-1950) in the Light of Judicature of the Selected Polish Regional Courts. Referat spotkał się z zainteresowaniem audytorium, co znalazło wyraz w licznych pytaniach a także rozmowach kuluarowych.

Autor: dr K Siemaszko