|   EN

Dnia 07/10/2013 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wykład szkoleniowy, dotyczący ubezpieczeń społecznych pt. „ABC UBEZPIECZONEGO, CZYLI ŚWIADOMY PRACOWNIK”.

Organizatorem spotkania był Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego a zaproszonym prelegentem Pani Danuta Paluch - Starszy Specjalista Wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji w gorzowskim Oddziale ZUS.

Spotkanie z pracownikami i studentami Uczelni odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej ZUS „Dni Ubezpieczonego”. Tematyka dotyczyła obszarów dotyczących przyszłej emerytury, składek wpływających na ubezpieczenie społeczne, zasad składkowania działalności gospodarczej i kontaktu z ZUS drogą elektroniczną. Wszyscy uczestnicy zarówno pracownicy Uczelni, jak i studenci, mieli możliwość zarejestrowania swojego profilu na portalu „Platforma Usług Elektronicznych”, który umożliwia kontrolę składek oraz pozwala wyliczyć przyszłą emeryturę.  Spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości wśród jego uczestników i do realizacji celu, który przyświecał akcji „warto byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych”.