kawa„Przy kawie o sprawie” to cykl otwartych wykładów gościnnych  - spotkań, inicjowanych przez studentów Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, podczas których przy filiżance aromatycznej kawy, studenci mają sposobność spotkania się z doświadczonymi pracownikami- ekspertami instytucji z którymi nasza Akademia współpracuje i którzy dzielą się ze studentami swoją praktyczną wiedzą.

W dniu 04 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej biblioteki głównej im. Elizy Orzeszkowej Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się kolejne spotkanie studentów Wydziału Ekonomicznego, tym razem z Panem Marcinem Tereszczykiem - Kierownikiem Działu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Delektując się aromatyczną kawą, studenci mieli sposobność wysłuchać bardzo ciekawego wykładu, który przybliżył im wiedzę na temat ogólnych informacji dotyczących obowiązującego w Polsce systemu podatkowego tj. rodzajów obowiązujących w Polsce podatków oraz funkcji jakie one pełnią, jak również informacji na temat roli i znaczenia podatków dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Z dużym zainteresowaniem studentów spotkały się również zagadnienia, dotyczące problemów związanych z unikaniem płacenia podatków, istnieniem tzw. szarej strefy oraz czynnościami, jakie są podejmowane w celu jej zlikwidowania.

Ponieważ rok akademicki zbliża się ku końcowi, pozostaje mi podziękować Państwu za aktywny udział w spotkaniach i życząc udanego letniego wypoczynku zaprosić na kolejne już w nowym roku akademickim 2018/2019.

Pozdrawiam serdecznie

dr Anna Mierzejewska

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top