DSC07492Wzorem lat ubiegłych dnia 20 marca 2019 roku Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. S. Starzyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim, zorganizował IV edycję konkursu „RACHUNKOWOŚĆ 2019”.

Patronat honorowy nad konkursem objęła JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, a patronat merytoryczny Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Patronatem medialnym – informacyjnym, wydarzenie objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Radio Gorzów.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości i popularyzowanie zawodów księgowych.  Zakres tematyczny konkursu był zgodny z podstawą programową dla kwalifikacji A.36.

Zgłoszenia do konkursu „Rachunkowość” dokonywali, drogą elektroniczną na adres Organizatora, nauczyciele odpowiedzialni za przedmioty z zakresu rachunkowości.

Zgłoszono 39 uczniów z czterech szkół z Gorzowa Wielkopolskiego i regionu.

Konkurs był jednoetapowy i składał się z dwóch części: pierwsza część - test z pytaniami zamkniętymi jednokrotnego wyboru, druga część - zadania problemowe.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów, spośród których do części drugiej przeszło 8 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Drugi etap nie przyniósł rozstrzygnięcia, dopiero dogrywka, wyłoniła laureatów.

I miejsce - Dominik Pawłowski z Technikum 1 z Międzyrzecza,

II miejsce - Sandra Milejska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Gorzowa Wielkopolskiego,

III miejsce - Alina Dudziak z Zespołu Szkół z Kostrzyna nad Odrą.

Wzorem lat ubiegłych sponsorem I nagrody było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, pozostałe dwie nagrody ufundowała Uczelnia.