france flag svgW dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbyły się warsztaty z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w otoczeniu rynkowym dla studentów Wydziału Ekonomicznego. W warsztatach wzięli udział studenci II roku studiów stacjonarnych kierunku finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, który utworzyli 5 wirtualnych produkcyjnych przedsiębiorstw.

Cel warsztatów było uzyskanie wiedzy praktycznej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w sposób inny niż uczestnictwo w zajęciach teoretycznych. Uczestnicy warsztatów brali udział w grze symulacyjnej. Grupy 4 osobowe tworzyły wirtualne przedsiębiorstwa, zaś poszczególnym uczestnikom zespołu zostały przypisanie konkretne zadania, kompetencje, a także określony zakres odpowiedzialności. Dzięki temu uczestnicy warsztatów mogli się zmierzyć z realnymi problemami, jakie dotykają współczesne przedsiębiorstwa w gospodarce wolnorynkowej, które obejmują aspekty zarządcze, strategiczne, marketingowe, zarządzania produkcją, finansowe przedsiębiorstwa. Uczestnictwo w warsztatach zostało potwierdzone stosownym zaświadczeniem.

Warsztaty zostały przeprowadzone przy wsparciu merytorycznym prof. dr hab. Jean-Luc Herrmann – Université de Lorraine, Francja, dr Andrzej Kuciński – Katedra Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża, mgr Krystyna Kretkowska – Wydział Ekonomiczny Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz mgr Jolanta Plust – Wydział Humanistyczny Akademia im. Jakuba z Paradyża / Alliance Française Gorzów Wielkopolski.

W spotkaniu podsumowującym osiągnięte wyniki finansowe wirtualnych przedsiębiorstw, których tegoroczną edycję wygrała grupa z kierunku zarządzanie, wzięły udział Pani dr Małgorzata Trocka Prodziekan Wydziału Ekonomicznego ds. Organizacji i Rozwoju oraz Pani dr Magdalena Byczkowska Prodziekan Wydziału Ekonomicznego ds. Studentów. Na zakończenie gier symulacyjnych jego uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach polsko-francuskich z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w otoczeniu rynkowym.

dr Andrzej Kuciński