Wydział Humanistyczny - aktualności

Zapraszamy do udziału w badaniu „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych” na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich. Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymiany studenckiej. Badanie jest w pełni anonimowe. Aby wziąć udział w badaniu, kliknij w poniższy link: http://badania.pbs.pl/studenci.pg

Szanowni Państwo,

informujemy, że Biblioteka Główna oraz Biblioteka Wydziału Humanistycznego w dniach 4.09.2017 r.- 8.09.2017 r. będzie nieczynna z powodu reinstalacji systemu bibliotecznego OPAC.

W pozostałe dni września biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Serdecznie zapraszamy na wręczenie dyplomów ukończenia studiów w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, które dla absolwentów wszystkich wydziałów odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 10.00 w Auli im. prof. Stanisława Kirkora, budynek nr 5 przy ul Fryderyka Chopina 52

W dniu 27 kwietnia br. studentki trzeciego filologii angielskiej: Monika Świrepo i Anna Bukiel wzięły udział w I Interdyscyplinarnym Panelu Naukowym Studentów zorganizowanym przez Wydział Filologiczny PWSZ w Koninie. Studentki wygłosiły referaty pt: “The use of authentic stories in teaching reading comprehension to young learners”/”Zastosowanie autentycznych bajek w nauce czytania ze zrozumieniem na lekcji języka obcego w szkole”(Monika Świrepo) oraz “About my successful self-learning Spanish”/”O sukcesie samodzielnej nauki języka hiszpańskiego” (Anna Bukiel), które zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Organizatorzy panelu wyrazili chęć dalszej współpracy naukowej.

Gratulujemy sukcesu!

Magdalena Witkowska

Jakie były przyczyny awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej?

Jakie tajemnice kryje opuszczone miasto Prypeć?

Jak wygląda przyroda w najsilniej skażonych miejscach na Ziemi?

Dnia 21 listopada 2016 r. o godz.  12.00 w sali nr 210 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy.

Zapraszamy studentów i wykładowców Wydziału Humanistycznego.