Wojewódzki Ośrodek Metodyczny - Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim
oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w  Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału
 w konferencji pod hasłem:

ZAŁOŻENIA I REALIZACJA USTROJU SZKOLNEGO
NA ZIEMI GORZOWSKIEJ W LATACH 1945-1989

Konferencja odbędzie się 11.04.2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u w  Gorzowie Wielkopolskim, ul. Łokietka 20A.

Cel konferencji

Badanie i prezentacja historii i dorobku szkolnictwa na Ziemi Gorzowskiej w latach
1945-1989.

Adresaci

Konferencja adresowana jest m.in. do historyków, pedagogów, organizatorów szkolnictwa, nauczycieli i osób, które uczestniczyły w przeobrażeniach szkolnictwa na Ziemi Gorzowskiej w latach 1945-1989.

Komitet naukowy:

prof. zw. dr hab. Danuta Koźmian
dr Bogumiła Walak

Komitet organizacyjny:

1. dr Bogumiła Walak
  2. mgr Jerzy Kaliszan
  3. mgr Izabela Mądrzak
  4. mgr Barbara Tymszan - sekretarz

Obszary tematyczne:

I. Rozwój szkolnictwa w Polsce i w regionie

1. Tworzenie teoretycznych podstaw polskiej pedagogiki w obliczu zmiany ustroju politycznego – koncepcje i ich realizacja.
  2. Problemy szkolnictwa Polski i regionu w okresie pionierskim.
  3. Polityka oświatowa władz PRL-u w świetle reform szkolnych. Porażki i sukcesy.
  4. Funkcjonowanie placówek oświatowo-wychowawczych w regionie w latach 1945-1989.
  5. Instytucje wspomagające system szkolnictwa.

II. Nauczyciel – wychowawca – opiekun

1. Działalność społeczno-polityczna nauczycieli.
  2. Kształcenie, dokształcanie i doskonalenie zawodowe nauczycieli.
  3. Sytuacja społeczno-zawodowa nauczycieli.
  4. Zasłużeni, niedoceniani i zapamiętani nauczyciele w regionie.
  5. Nauczyciele – twórcy koncepcji edukacyjnych.

Zapraszamy do udziału w konferencji oraz do nadsyłania propozycji wystąpień.

Zgłoszenia na konferencję prosimy kierować do dnia 31 marca 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, ul. Łokietka 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski.

Zgłoszenia tytułów referatów przyjmujemy do dnia 31 marca 2018 r. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, ul. Łokietka 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski.

Informacji udziela Barbara Tymszan: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie: 509517036 lub (95)72-16140.