Szanowni Państwo,

informaujemy, że Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk, zgodnie z art. 15 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. z 2016 r. poz. 572, 1311, 1933 i 2260) w dniu 1 grudnia 2016 r. uchwalilo opracowany przez Komisję do spraw etyki w nauce Kodeks etyki pracownika naukowego (wydanie II).

Pobierz plik (Kodeks_etyki_pracownika_naukowego_-_wydanie_II_-_2016_r.pdf)  Kodeks_etyki_pracownika_naukowego_-_wydanie_II_-_2016_r.pdf

Informujemy, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu nauk technicznych. W sprawie oceny programowej na kierunku informatyka prowadzonym na Wydziale technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim na poziomi studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym, wydało ocenę: POZYTYWNĄ

Następna ocena programowa kierunku informatyka powinna nastąpić w roku akademickim 2022/2023.

Pobierz plik (uchwała nr 176-2017.pdf) Uchwała nr 176/2017 w sprawie oceny programowej na kierunku informatyka

Miło nam poinformować, iż dnia 07.06.2017 r. miała miejsce uroczystość nadania naszemu pracownikowi prof. dr. hab. inż. Wojciechowi Kacalakowi tytułu Doctora Honoris Causa Politechniki Koszalińskiej. W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli z różnych uczelni. Jedną z nich była delegacja Akademii im. Jakuba z Paradyża pod przewodnictwem Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju dra Arkadiusza Wołoszyna. Od wielu lat  Profesor Wojciech Kacalak jest pracownikiem Wydziału Technicznego AJP. Jest to już drugi a Profesora. Pierwszy tytuł Doktora Honoris Causa otrzymał w 2015 roku w Politechnice Poznańskiej.

W dniu 31.05.2017 odbyło się uroczyste otwarcie nowej Ocynkowni w Drezdenku. W uroczystości wzięli udział m. in. przedstawiciele władz lokalnych: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Edward Tyranowicz i Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak oraz przedstawiciele sfery nauki: Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, prorektor ds. organizacji i rozwoju dr Arkadiusz Wołoszyn Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. i Dziekan Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. dr Andrzej Kuciński.

biret czarny

Serdecznie zapraszamy na wręczenie dyplomów ukończenia studiów w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, które dla absolwentów wszystkich wydziałów odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 10.00 w Auli im. prof. Stanisława Kirkora, budynek nr 5 przy ul Fryderyka Chopina 52

W dniu 25.05.2017 w budynku Laboratorium Środowiskowe Wydziału Technicznego Akademii im. Jakub z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się Walne Zebranie Członków Lubuskiego Klastra Metalowego. Wśród uczestników zebrania był Prorektor ds. organizacji i rozwoju dr Arkadiusz Wołoszyn oraz Dziekan Wydziału Technicznego dr Andrzej Kuciński.