Informujemy, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu nauk technicznych. W sprawie oceny programowej na kierunku informatyka prowadzonym na Wydziale technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim na poziomi studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym, wydało ocenę: POZYTYWNĄ

Następna ocena programowa kierunku informatyka powinna nastąpić w roku akademickim 2022/2023.

Pobierz plik (uchwała nr 176-2017.pdf) Uchwała nr 176/2017 w sprawie oceny programowej na kierunku informatyka

Miło nam poinformować, iż dnia 07.06.2017 miała miejsce uroczystość nadania naszemu pracownikowi prof. dr. hab. inż. Wojciechowi Kacalakowi tytułu Doctora Honoris Causa Politechniki Koszalińskiej. Pan Profesor Wojciech Kacalak jest pracownikiem Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża od wielu lat. Jest to już drugi a Profesora. Pierwszy taki tytuł nadała Profesorowi Kacalakowi w 2015 roku Politechnika Poznańska.

W dniu 31.05.2017 odbyło się uroczyste otwarcie nowej Ocynkowni w Drezdenku. W uroczystości wzięli udział m. in. przedstawiciele władz lokalnych: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Edward Tyranowicz i Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak oraz przedstawiciele sfery nauki: Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, prorektor ds. organizacji i rozwoju dr Arkadiusz Wołoszyn Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. i Dziekan Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. dr Andrzej Kuciński.

biret czarny

Serdecznie zapraszamy na wręczenie dyplomów ukończenia studiów w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, które dla absolwentów wszystkich wydziałów odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 10.00 w Auli im. prof. Stanisława Kirkora, budynek nr 5 przy ul Fryderyka Chopina 52

W dniu 25.05.2017 w budynku Laboratorium Środowiskowe Wydziału Technicznego Akademii im. Jakub z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się Walne Zebranie Członków Lubuskiego Klastra Metalowego. Wśród uczestników zebrania był Prorektor ds. organizacji i rozwoju dr Arkadiusz Wołoszyn oraz Dziekan Wydziału Technicznego dr Andrzej Kuciński.

19 maja 2017 w ramach Dnia Techniki Tygodnia Kultury Europejskiej na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża odbył się Dzień Otwarty, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem szkół województwa lubuskiego. Za działania organizacyjne i koordynowanie przebiegu Dnia Otwartego odpowiedzialne mgr inż. Jolanta Czuczwara, mgr inż. Elżbieta Błaszczak oraz dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas. Zwiedzający mięli okazję poznać wyposażenie "Laboratorium środowiskowego" poprzez udział w pokazach i warsztatach odbywających się: Laboratorium Technik CNC; Laboratorium Systemów Produkcyjnych, Laboratorium Fizyki; Laboratorium Termodynamiki i Mechaniki Płynów; Laboratorium Mechaniki i Wytrzymałości Materiałów; Laboratorium Automatyki i Robotyki, Laboratorium Diagnostyki Maszyn i Urządzeń; Laboratorium Inżynierii Materiałowej; Laboratorium Technik 3D; Laboratorium Inżynierii Jakości; Laboratorium Biomechaniki, Laboratorium Mechatroniki.