Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim (obecnie Akademia im. Jakuba z Paradyża) Pan Grzegorz Krzywoszyja obronił w dniu 22.11.2017 r. doktorat na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tematem pracy był „Komputerowy system wspomagania diagnostyki stanu rodzin pszczelich”, a jej promotorem dr hab. inż. Ryszard Rybski, prof. UZ. Warto zaznaczyć, że promotorem pomocniczym był pracownik naszego Wydziału dr inż. Grzegorz Andrzejewski.

Zapraszamy studentów chętnych do udziału w Legii Akademickiej na spotkanie z Prorektorem ds. Studenckich dr Przemysławem Słowińskim. Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017 r. w sali 3 blok 6, przy ulicy ul. Fryderyka Chopina 52 o godz. 10:00.

xopero logo stretch 200x53

W dniu 4  grudnia 2017 r. o godz. 11.45 w sali 1 blok 6 odbędzie się na spotkanie z przedstawicielami firmy Xopero Software , która jest jednym z największych producentów rozwiązań backupowych w Europie, dostarczającym profesjonalne narzędzia do kompleksowego zabezpieczenia firmowych danych. Firma obecnie poszukuje pracowników:

- działu marketingu i sprzedaży
- działu wytwarzania oprogramowania.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Na podstawie decyzji z 14 listopada 2017 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Departament Badań Patentowych przyznał Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim PATENT na wynalazek, którym jest urządzenie do czyszczenia spalinowych i wentylacyjnych przewodów usytuowanych w kominach domów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Wynalazek powstał podczas tworzenie pracy dyplomowej Pana inż. Piotra Stojanowskiego, obecnie absolwenta Wydziału Technicznego naszej Uczelni, prowadzonej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Wojciecha Kacalaka.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespół Szkól Elektrycznych zorganizowały w dniu 17 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej hotelu Mieszko sympozjum naukowo-techniczne "Edukacja = Pasja = Praca".

W dniach 24-25.11.2017 r. Polska Komisja Akredytacyjne wizytować będzie kierunek Inżynieria bezpieczeństwa prowadzony na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża. Zapraszamy studentów ocenianego kierunku na spotkanie z Komisją, które odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godz. 13.00 w sali 110 blok 5 przy ul. Chopina 52.