Projekt „Kwalifikacje informatyczne na czasie” – cykl bezpłatnych specjalistycznych szkoleń w branży IT

Od stycznia 2018 r. do czerwca 2019 realizowany jest projekt unijny pn.  „Kwalifikacje informatyczne na czasie” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, którego celem jest umożliwienie zdobycia, uzupełnienia lub podniesienia kwalifikacji zawodowych w obszarze IT 270 osobom z woj. zachodniopomorskiego. Działania obejmują przeprowadzenie cyklu 7 specjalistycznych kursów informatycznych oraz cyklu 3 szkoleń z zakresu zarządzania projektami informatycznymi. Kursy i szkolenia kończą się egzaminami zewnętrznymi organizowanymi przez licencjonowane podmioty uprawnione do certyfikacji. Preferowane osoby z obszarów wiejskich i miejscowości o niskiej gęstości zaludnienia.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z:

Marta Tokarczyk

Koordynator Projektu

Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki
mail: marta.tokarczyk@sawg.pl
tel. 696 147 045

Specjalistyczne kursy informatyczne:

• Web Applications (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 40 godz./gr.; I kw. 2018);
  • C Certifications CLA (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 68 godz./gr.; I, II kw. 2018);
  • Oracle Certified Professional Java SE Programmer (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 29 godz./gr.; II kw. 2018);
  • VMware VSphere:I nstall, Configure, Manage (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 43 godz./gr.; II, III kw. 2018);
  • Red Hat Enterprise Virtualization (realizacja: 2 grupy po 10 os./gr., 35 godz./gr.; III kw. 2018);
  • Oracle Certified Professional (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 28 godz./gr.; III, IV kw.2018);
  • ISTQB (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 28 godz./gr.); IV kw.2018).

Szkolenia z zakresu zarządzania projektami IT

• Prince 2 Foundation" (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 32 godz./gr.; I, II kw.2019);
  • PMP (realizacja: 1 grupa po 10 os./gr., 48 godz./gr.; I, II kw. 2019);
  • Prince 2 Practicioner (realizacja: 3 grupy po 10 os./gr., 40 godz./gr.; I, II kw. 2019).

Realizacja zadania: od września 2018 r. do kwietnia 2019 oraz dwa miesiące na certyfikację zewnętrzną, tj. do czerwca 2019.

Organizacja wsparcia: tryb stacjonarny i zaoczny, 4-8h/ dzień. Zajęcia odbywać się będą w trybie uwzględniającym potrzeby osób pracujących i niepracujących oraz sytuacji prywatnej w jakiej się znajdują uczestnicy projektu.

Obszar realizacji: województwo zachodniopomorskie. Dokładna lokalizacja zostanie ustalona w zależności do miejsca skompletowania gr. 10 osób.

Egzaminy wewnętrzne weryfikujące poziom nabytych kompetencji przeprowadzone będą w ostatnim tygodniu zajęć. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego uczestnik projektu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia upoważniające do podejścia do certyfikowanego egzaminu zewnętrznego zgodnie ze specyfiką kursu. Wszystkie działania są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  i są nieodpłatne dla uczestników projektu.

Informacje o projekcie oraz dokumentacja rekrutacyjna dostępne są na stronie: http://sawg.pl/projekty/kwalifikacje-informatyczne-na-czasie

Bieżące informacje o projekcie dostępne są również na stronie projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/kwalifikacjenaczasie/

Osoba kontaktowa:

Marta Tokarczyk