Dnia 6 czerwca studenci kierunku Energetyka Wydziału Technicznego AJP mieli okazję zwiedzić firmę Solvay Engineering Plastics Poland Spółka z o.o. w Gorzowie Wlkp. (znajdująca się na terenie Stilonu), która zajmuje się produkcją specjalistycznych materiałów poliamidowych na potrzeby światowego rynku motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego oraz artykułów konsumpcyjnych.
Solvay Engineering Plastics Poland to producent granulatów konstrukcyjnych  (compoundów)  - tworzyw sztucznych  na bazie poliamidu 6, poliamidu 66 i poliamidów specjalnych o zaprojektowanych własnościach reologicznych. Studenci mieli okazję bardzo szczegółowo zwiedzić zarówno cały proces technologiczny procesu polimeryzacji jak również laboratorium, w którym badane są surowce oraz produkty m.in. na wytrzymałość, skład chemiczny, kolor itp.