MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

w dniu  26 kwietnia  2019

Przemysl4_Konf2019_zawiad.pdf

Cel konferencji

Obecny etap rozwoju przemysłu, nazywany umownie „czwartą rewolucją przemysłową”, oznaczany nazwą „Przemysł 4.0” jest opisywany przez zbiór założeń dotyczących integracji inteligentnych systemów produkcyjnych, charakteryzujących się: zdolnością komunikowania systemów cybernetycznych i ludzi, globalną digitalizacją i wirtualizacją, z wykorzystaniem wielkiej liczby modeli obiektów i procesów, decentralizacją podejmowania decyzji, przetwarzaniem w czasie rzeczywistym oraz elastycznym dostosowywaniem inteligentnych fabryk do zmieniających się wymagań i preferencji odbiorców.

Draga do tego celu prowadzi poprzez upowszechnienie innowacji w każdym z tych obszarów rozwoju przemysłu.  Innowacje mogą być indukowane badaniami naukowymi, kreatywnością zawodową, potrzebami ulepszania lub oszczędzania. Droga do innowacji indukowanych badaniami naukowymi jest najbardziej złożona, wymaga czasu i zastosowania zaawansowanych metod analizy, ale jej wyniki przenoszą powstałe rozwiązania na znacznie wyższy poziom jakości i użyteczności.

Tematyka konferencji obejmuje najważniejsze problemy współczesnego przemysłu dotyczące integracji wiedzy pracowników oraz informacji o stanie procesów produkcyjnych i użytkowanych urządzeń. Nadal przewodnim tematem konferencji będą innowacje, jako komplementarne wykorzystanie automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwarzania. Konferencji towarzyszyć będą warsztaty z wybranych zagadnień nauk technicznych prowadzone przez Partnerów konferencji.

Zgłoszenie

Wszelkie informacje, zgłoszenie uczestnictwa, formularze zgłoszeń wystąpień i posterów na stronie konferencji: www.konferencja-p4.2019.ajp.edu.pl  komitet organizacyjny, email: syslow@poczta.onet.pl,

Zgłoszenie udziału w konferencji wraz z tytułem referatu, posteru                                  do   12 kwietnia 2019

Nadsyłanie streszczenia referatu, posteru                                                                          do   19 kwietnia 2019