W dniu 27 lutego 2019 r. na Wydziale Technicznym Akademii  im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się IV Finał konkursu "Programować każdy może", którego celem było szerzenie wiedzy z zakresu nauk technicznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej oraz gimnazjalnej z województwa lubuskiego.

Konkurs zorganizowany został przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,  II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła JM prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska - Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Pani Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Zwycięzcami w kategorii szkoł podstawowych i gimnazjalncyh zostali:

1. Natalia Ponowarenko (szkoła Podstawowa w Ciecierzycach),

2. Łukasz Czerwiński (Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze)

3. Miłosz Kowalczuk (Szkoła Podstawowa w Deszcznie).

Najlepsza trójka ze szkół ponadgimnazjalnych:

1. Mikołaj Burdziński (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim),

2. Wiktor Koropczuk (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim),

3. Konrad Krzemiński (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim).

W imieniu organizatorów wszystkim zwycięzcom, finalistom oraz opiekunom dziękujemy za udział w konkursie oraz serdecznie gratulujemy.

PKM 20190227 134210