|       |   EN

Festiwal Nauki i Kultury Europejskiej

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na VIII Festiwal Nauki i Kultry Europejskiej. W programie wiele atrakcji, wydarzenia bedą miały miejsce min. w murach Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Koncert zespołów z Polski, Ukrainy i Republiki Czeskiej w sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

w ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej

16 maja 2019

W ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej odbył się w Strzelcach Krajeńskich koncert zespołów artystycznych Narodowego Uniwersytetu Sadownictwa w Humaniu (Ukraina).

W ramach VII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej odbyły się w Akademii im. Jakuba Paradyża polsko-ukraińskie warsztaty artystyczne


W dniach 08-11 maja 2018 r. Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim organizuje VII Festiwal Nauki i Kultury Europejskiej. 

Pobierz plik (Fotorelacja.pdf) Fotorelacja

Pobierz plik (Program koncertu.pdf) Program koncertu

 

19 maja 2017 roku koncertował w Akademii im. Jakuba z Paradyża  w Gorzowie Wielkopolskim 20-osobowy Chór Uniwersytetu w Ostrawie (Vysokoškolský pěvecký sbor Ostravské univerzity), działający przy Wydziale Pedagogicznym.

Organizatorem chóru i jego dyrygentem jest Pan doc. Mgr. Jan Spisar, Ph.D., starszy wykładowca w Katedrze Edukacji Muzycznej, gdzie prowadzi zajęcia z dyrygentury chóralnej i śpiewu chóralnego.

Chór powstał w 1966 roku. Brał udział w różnych festiwalch oraz konkursach w kraju i za granicą.  Koncertował w wielu krajach Europy oraz w Japonii, Meksyku i Brazylii.

Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan PhDr. Jiří Kusák, Ph.D., kierownik Katedry Edukacji Muzycznej tego Uniwersytetu.

Dziękujemy Artystom za piękny koncert, niezapomniane wydarzenie artystyczne.

dr H. Uchto

 

 

Back to top