W dniu 27 marca 2014 r. odbył się finał IV Edycji Konkursu Przedsiębiorczość. Konkurs patronatem honorowym objęła JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska.

Do konkursu zgłosiło się 21 szkół ponadgimnazjalnych z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. Wzorem lat ubiegłych konkurs „Przedsiębiorczość” przebiegał w dwóch etapach. Etap I – szkolny odbył się 23 stycznia 2014 roku w szkołach. Etap II – finał IV Edycji Konkursu „Przedsiębiorczość”– odbył się w dniu 27 marca w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Fryderyka Chopina 52. Do finału zakwalifikowano łącznie 60 uczestników, a do konkursu przystąpiło 57 uczestników. Finaliści konkurowali ze sobą, rozwiązując test wielokrotnego wyboru.
Nagrody główne otrzymali:
I miejsce – Jakub Lutnik z Liceum Katolickiego św. Tomasza z Akwenu w Gorzowie Wielkopolski ,
II miejsce – Marcin Pałasz z zespołu Szkół Ekonomicznych, Technikum nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim,
III miejsce – Michał Szefler z II liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim.

Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjanych do zdobywania i pogłębiania wiedzy z przedsiębiorczości. Wyposażenia ich w umiejętność dostrzegania potrzeb i doskonalenia pomysłów, zdolności do wykorzystywania nadarzających się okazji oraz gotowość do podejmowania ryzyka. Osoba przedsiębiorcza posiada takie cechy, które pomagają jej w dążeniu do osiągnięcia sukcesu i osiągnięcie go. Mam nadzieję, że poprzez konkurs zaszczepiliśmy w uczniach ideę przedsiębiorczości.

Do zobaczenia za rok!