W dniu 10 marca br. w Bibliotece Głównej AJP odbył się Ogólnopolski Turniej Brydżowy pn." 56. Lodowy Kryształ Warty - VI Memoriał Mirosława Soroki", który wpisany jest w Jednolity Kalendarz Sportowy Polskiego Związku Brydża Sportowego.

W imprezie wzięło udział 88 zawodników, pary walczyły na dystansie 40 rozdań. I miejsce i Puchar JM Rektor AJP zdobyła para z Poznania Włodzimierz Kwiatkowski i Edward Niewierowski , drugie miejsce zajęli gorzowianie Paweł Boruta i Tomasz Nowakowski, na trzecim miejscu uplasowała się jednocześnie najlepsza para mikstowa Katarzyna Żegilewicz-Zawadzka i Marcin Zawadzki (szczegółowe wyniki na str. www.brydzlubuski.pl). Nagrody wręczali Prorektor ds Nauki prof.nadzw.dr hab. Paweł A. Leszczyński oraz Dyrektor Biblioteki Głównej AJP mgr Sławomir Jach.

Organizatorami Turnieju była sekcja gier umysłowych ACSiT AJP, Lubuski Związek Brydża Sportowego i Biblioteka Główna AJP.