Priorytet 4 Rozwój i modernizacja infrastruktury społecznej

Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych (PLN) 3.672.096,47 PLN

Wnioskowana kwota dofinansowania (PLN) 1.836.048,23

Poziom dofinansowania 50%

• Inwestycja polega na rozbudowie, modernizacji i wyposażeniu obiektu pokoszarowego nr 7 PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim dla potrzeb edukacyjnych w celu poprawy jakości bazy dydaktycznej Uczelni.
  • Inwestycja zakłada realizację trzech zadań:
  1. termorenowacja i kolorystyka elewacji budynku nr 7 przy ul. F. Chopina 52 oraz dostosowanie obiektu do standardu pozostałych budynków Uczelni znajdujących się w tym samym kompleksie budynków.
  2. Przebudowa kondygnacji +2 budynku dydaktycznego nr 7 mające na celu zwiększenie bazy dydaktycznej oraz podniesienie standardów edukacyjnych i pracowniczych.

Przebudowa zostanie zrealizowana w następującym zakresie:

• pokoje biurowe – 17 (44 stanowiska pracy)
  • sala konferencyjna – 1 (20 stanowisk)
  • sale wykładowe 2 (2x po 35+1 stanowisk)
  • toalety – 4
  • pomieszczenie gospodarcze – 1 szt.

Na piętrze modernizowane będą instalacje: c.o., wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, przeciwpożarowa i wentylacyjna.

Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone zostaną w niezbędny sprzęt biurowy, komputerowy, dydaktyczny i socjalny

3. Przebudowa poddasza budynku dydaktycznego nr 7 – adaptacja części kondygnacji poddasza dla potrzeb pracowników dydaktycznych PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim:

• wykonanie nowych podziałów pomieszczeń ścianami działowymi,
  • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • przebudowa i remont instalacji elektrycznej,
  • budowa instalacji niskoprądowej,
  • przebudowa instalacji centralnego ogrzewania,
  • przebudowa systemu wentylacji grawitacyjnej.

W wyniku modernizacji poddasza powstaną następujące pomieszczenia:

• pokoje dydaktyczne – 6 (14 stanowiska pracy)
  • archiwum – 4
  • gabinety + sekretariat – 3 (3 stanowiska),
  • toalety – 3
  • pomieszczenia gospodarcze, przedsionki i holl

Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt biurowy, komputerowy i socjalny.

•
  • Projekt ma kluczowe znaczenie dla pogłębienia spójności społecznej i poprawy szans dydaktycznych.
  • Planowany termin rozpoczęcia realizacji projektu: 17 grudnia 2008
  • Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 30 listopada 2010
  • Planowany termin zakończenia finansowej realizacji projektu: 28 grudnia 2010

Wyłonienie wykonawcy na roboty budowlane, realizującego powyższe zadania inwestycyjne, nastąpi w IV kwartale 2009 r., zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

Foto: rozbudowa, modernizacja i wyposażenie obiektu nr 7 przy ul. F. Chopina 52, dla potrzeb edukacyjnych

RPLB.04.02.01-08-088/09-01