Szanowni Państwo!

Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z  Wydziałem Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku (Ukraina) serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Dziedzictwo kulturowe pogranicza,

która odbędzie się w dn. 15-16 maja 2017 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem konferencji jest prezentacja szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego terenu pogranicza w aspekcie jego wpływu na rozwój kulturalny, naukowy, poczucie tożsamości etnicznej i narodowej, religijnej oraz na budowę wzajemnych relacji.

Konferencja adresowana jest do badaczy kultury, językoznawców, historyków, socjologów, politologów, literaturoznawców, pracowników euroregionów, pedagogów, katechetów, teologów, psychologów i wszystkich zainteresowanych ww. problematyką.

Tytuły referatów prosimy przesyłać do dnia 15 marca 2017 r. drogą elektroniczną, na adresy sekretarzy konferencji.

Opłata każdego uczestnika za udział w konferencji wyniesie około 350 zł. Szczegóły dot. konferencji w załączniku znajdującym się na dole strony.

Sekretarze konferencji

Kierownik naukowy