Akademia im. Jakuba z Paradyża została uhonorowana tytułem "Uczelnia Liderów" w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych w roku 2017.

Celem programu jest identyfikacja najlepszych uczelni w kraju, oraz dopasowanej do rynku pracy oferty edukacyjnej, praktycznych zajęć, wspieranie współpracy uczelni ze środowiskiem biznesowym. Przyznanie certyfikatu przez Komisję oznacza, że uczelnia stara się kształcić liderów, czyli osoby kreatywne, innowacyjne i twórcze. Dba o dobre kontakty z otoczeniem gospodarczym i biznesowym, stwarza dogodne warunki do kształcenia inwestując w innowacje edukacyjne oraz przygotowuje studentów do pracy zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej.

Wg uzasadnienia  z recenzji przygotowanego przez ekspertów- członków Komisji Certyfikacyjnej "Akademia im. Jakuba z Paradyża mocno wrosła w krajobraz lubuskich instytucji o charakterze strategicznym, przez co stała się jednym z kluczowych partnerów mających bezpośredni wpływ na perspektywy rozwoju, nie tylko Gorzowa Wielkopolskiego, ale także całego regionu."

Zapraszamy do zapoznania się z uzasadnieniem przyznania tytułu " Uczelnia Liderów 2017" dla AJP.

Monika Stefanek