W dniu 5 lipca 2017r. w Komendzie NoOSG zostało podpisane porozumienie o współpracy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Porozumienie ma na celu wykorzystanie doświadczeń, dorobku i pozycji Stron dla prowadzenia wspólnych działań edukacyjnych i innych uzgodnionych przedsięwzięć. Współpraca realizowana będzie w obszarze dydaktyki, nauki, badań oraz profilaktyki, między innymi poprzez organizowanie wykładów, szkoleń, seminariów, kursów specjalistycznych i studiów podyplomowych, uzgadnianie tematów prac dyplomowych i prac badawczych oraz organizowanie działań edukacyjnych mających na celu podniesienie wiadomości społeczności akademickiej w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ze strony Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Porozumienie podpisał Komendant NoOSG płk SG Jacek Szcząchor, natomiast Akademia im. Jakuba z Paradyża reprezentowana była przez Prorektora AJP dr Arkadiusza Wołoszyna. W spotkaniu brali udział również Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP dr Anna Chabasińska, Zastępca Komendanta NoOSG płk SG Tomasz Michalski, Naczelnik WAIiWM NoOSG ppłk SG Danuta Łazarczyk oraz Zastępca Naczelnika WAIiWM NoOSG ppor. SG Małgorzata Dolot.