Szanowni Państwo,

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Pana Jacka Wójcickiego odbył się w dniu 29 listopada br. X KONFERENCJA BRANŻY MECHANICZNEJ "POMIARY W BRANŻY METALOWEJ" organizowana przez Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuski Klaster Metalowy. Akademia im. Jakuba z Paradyża reprezentowana była przez Panów dra Arkadiusza Wołoszyna – Pełnomocnika Rektora ds. Rozwoju Zewnętrznego  oraz dr inż. Marcina Jasińskiego i dr Wojciecha A. Sysło wykładowców Wydziału Technicznego.

Pierwszą prezentacją konferencji, wprowadzającą do zagadnień metrologii, był referat mgr inż. Grzegorza Włażewskiego i dr inż. Marcina Jasińskiego z Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża: METROLOGIA, rozwój maszyn i urządzeń pomiarowych. W kolejnych wystąpieniach reprezentantów Firm otoczenia gospodarczego skupiono się na szczególnych metodach pomiaru jak i zagadnieniach uwzględnienia ich w obszarze dozoru technicznego ( program konferencji poniżej).

Konferencja cykliczna, bardzo potrzebna dla uczniów ZSM, głównych odbiorców treści przedstawianych referatów. Udział przedstawicieli Akademii w konferencji jest kontynuacją wieloletniej współpracy ze Szkołą.

Dr Wojciech A. Sysło