W dniu 21 listopada 2019r. odbyła się pierwsza Przypominajka Dydaktyczna dla nauczycieli języków obcych. Jest to nowa propozycja szkoleniowa na nauczycieli, której celem jest przypomnienie wybranych ważnych zagadnień dydaktycznych i utrwalenie ich poprzez przykłady praktyczne. W seminarium wzięło udział 15 nauczycieli z gorzowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a tematem seminarium było Jak ćwiczyć mówienie na lekcjach języka obcego w klasie szkolnej.

Jedna z nauczycielek, absolwentka Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, kierunku filologia angielska, p. Anna Rzóska, podzieliła się swoim doświadczeniem pracy projektowej w ramach projektu Erasmus, której celem było nagranie ustnych wypowiedzi dzieci klasy VI Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim w ramach wymiany informacji o szkole ze szkołą we Francji. Doświadczenie to okazało się być atrakcyjnym i efektywnym ćwiczeniem mówienia w języku angielskim przez dzieci. Nauczyciele wysłuchali również innych przykładów ćwiczeń z zakresu mówienia w języku angielskim, co zyskało ich dużą aprobatę.

Przypominajki Dydaktyczne będą odbywały się cyklicznie zgodnie z życzeniem przybyłych na seminarium nauczycieli języka angielskiego. Uczelnia w ten sposób będzie przyczyniać się do rozwoju zawodowego nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Już dziś zapraszam nauczycieli języków obcych na Przypominajkę Dydaktyczną 2 w następnym roku.

Magdalena Witkowska