Akademicka Poradnia Językowa Akademii im.Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim powstała, by służyć osobom, które mają wątpliwości dotyczące poprawności językowej.

Podpowiemy, jak zapisywać, wymawiać, akcentować i odmieniać wyrazy. Rozwiejemy wątpliwości związane z konstrukcją zdania lub budową słowotwórczą wyrazu. Wyjaśnimy znaczenia słów i związków wyrazowych.

Zapraszamy do korzystania z naszej pomocy wszystkich, którzy chcą mówić i pisać poprawnie. Szczególnie zachęcamy do kontaktu studentów, pracowników naszej Uczelni oraz mieszkańców regionu. Wszelkie konsultacje są bezpłatne. Najciekawsze pytania i odpowiedzi opublikujemy w naszym archiwum. Na pozostałe pytania odpowiemy ich autorom e-mailowo.

Akademicką Poradnię Językową prowadzi dr Agnieszka Anna Niekrewicz, adiunkt w Zakładzie Języka Polskiego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Lokalizacja

Kontakt

Back to top