|       |   EN

 

Tegoroczny finał  odbył się w Aleksandrowie Łódzkim w terminie 25-27 maja br. Wzięła w nim udział dziesięcioosobowa reprezentacja dziewcząt pod opieką trenerów: Radosława Duchnowskiego i Janusza Kopaczewskiego.

Udział w turnieju był bardzo ważnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej. Droga do sukcesu była kilkuetapowa. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się na poziomie wojewódzkim. Na tym etapie uczennice ALMS zdobyły tytuł Mistrza Województwa Lubuskiego w roku szkolnym 2021/2022, co dało im możliwość rywalizacji o miano Mistrza Polski.

30 maja w murach ALMS przywitano uroczyście srebrne medalistki. Cała społeczność szkolna przyjęła wicemistrzynie gromkimi brawami, a następnie odbyła się prezentacja medalowa oraz spotkanie, podczas którego dziewczęta, wraz z trenerami, opowiedzieli
o rozgrywkach i trudnej drodze do tak pięknego sukcesu. Namacalnym jego dowodem są puchar i srebrny medal.

Zdobycie tytułu Wicemistrza Polski, jest dla liceum wielkim sukcesem i wyróżnieniem. Gratulujemy i dziękujemy za wolę walki, wytrwałość i sportową postawę. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy, że rozsławiacie Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego, a także promujecie Akademię im. Jakuba z Paradyża.

 

Relacja i fotorelacja: mgr Marta Wawrzyniak

 

Back to top