Pobierz ten plik (Eberswalde 2016 Wizyta robocza.pdf) Fotorelacja z wizyty w HNE Eberswalde

W czwartek 7 kwietnia br. delegacja naszej uczelni przebywała w Wyższej Szkole Zrównoważonego Rozwoju w Eberswalde, siedzibie powiatu Barnin, w kraju związkowym Brandenburgia. Miasto leży nad kanałami Odra-Hawela oraz Finow.

Celem wizyty w uczelni partnerskiej było omówienie szczegółów dalszej współpracy na polu naukowo-dydaktycznym (wymiana studentów oraz pracowników, organizacja konferencji naukowych i warsztatów) i kulturalnym. Bardzo sympatycznie przebiegało spotkanie ze studentami, którzy wysłuchali wykładów:

1. Tatsachen über Polen, Woiwodschaft Lebus und Stadt Gorzów (Fakty i liczby o Polsce, Województwie Lubuskim i Gorzowie);
  2. Wirtschaft und Tourismus in Polen (Gospodarka i turystyka w Polsce).

Wykłady przygotował i wygłosił w języku niemieckim Pan mgr Przemysław Nisiewicz, który był inicjatorem tego spotkania.

Ze strony uczelni niemieckiej w rozmowach uczestniczył Pan prof. dr Hartmut Rein.

Należy nadmienić, że w dniach 22-25 maja br. studenci z Eberswalde wraz ze studentami naszej Uczelni, w tym studentami II stopnia (kierunek Zarządzanie) z Iwano-Frankiwska będą uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach w Świnoujściu.

Uczelnia niemiecka jest jednym ze współorganizatorów konferencji naukowej pt. „Uwarunkowania rozwoju turystyki i rekreacji w regionie a współczesne migracje”, która obędzie się w dn. 15-16 XI 2016 r. w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszystkie zaplanowane cele tej wizyty zostały w pełni zrealizowane.

H. Uchto