Organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Dziedzictwo Kulturowe pogranicza” byli: Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydział Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku (Ukraina).

Obrady odbywały się w dniach 15-16 maja 2017 roku w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Wygłoszone referaty dotyczyły zagadnień dziedzictwa kulturowego pogranicza, ale także językoznawstwa, literatury, polityki oraz turystyki. Była też okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń.

W konferencji wzięli udział badacze z kraju oraz z zagranicy.

Warto zaznaczyć, że konferencja była finansowana z funduszy programu Erasmus+.

Organizatorzy konferencji serdecznie dziękują wszystkim Uczestnikom konferencji. Szczególne podziękowania kierują do Prelegentów za bardzo interesujące wystąpienia.

dr H. Uchto

Pobierz plik (Dziedzictwo  15-16 V 2017 program konferencji.pdf) Program konferencji

Pobierz plik (Dziedzictwo Prezentacja5.pdf) Fotorelacja