W dniach 26-28 marca 2018 r. pracownice Zakładu Języka Niemieckiego dr Joanna Dubiec-Stach (kierownik Zakładu Języka Niemieckiego) i dr Anna Bielewicz-Dubiec oraz dr Magdalena Witkowska z Zakładu Języka Angielskiego odbyły wizytę na uniwersytecie w Namur w Belgii w ramach programu Erasmus+

, gdzie przeprowadziły zajęcia dydaktyczne z zakresu opanowania języka obcego oraz dydaktyki języka angielskiego ze szczególnym odniesieniem do najnowszych badań dotyczących strategii uczenia się. W trakcie wizyty odbyły się spotkania z wykładowcami Wydziału Języków Nowoczesnych (Ecole des Langues Vivantes), były liczne okazje do wymiany myśli i doświadczeń związanych z kształceniem na kierunku filologia niemiecka i angielska. Pracownice obserwowały i asystowały w zajęciach językowych oraz z literatury angielskiej. Miłą niespodzianką było uczestnictwo w święcie wiosny (Frühlingsfest). Wizytę na Université de Namur okazała się być owocnym i bardzo interesującym doświadczeniem.

Magdalena Witkowska