W sobotę 24 listopada 2018 roku odbyła się XIV edycja Konkursu Ortograficznego z Języka Polskiego dla Młodzieży Akademickiej Ukrainy. Organizatorem konkursu jest Katedra Języków Słowiańskich Wydziału Filologii Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku  i znajdujące się tam Centrum Polonistyczne, we współpracy z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat honorowy objęła Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej  w Kijowie.

Mistrzem Ortografii 2018 roku została Iryna Harasymiuk z Iwano-Frankowska.

Pobierz plik (XIV Konkurs Ortograficzny dla Młodzieży Akademickiej Ukrainy.pdf) XIV Konkurs Ortograficzny dla Młodzieży Akademickiej Ukrainy.pdf

Pobierz plik (XIV edycja  Konkursu Ortograficznego, protokół2.pdf) XIV edycja Konkursu Ortograficznego, protokół2.pdf

Pobierz plik (XIV edycja  Konkursu Ortograficznego, wyniki.pdf) XIV edycja Konkursu Ortograficznego, wyniki.pdf