W 2018 r. w gorzowskiej AJP otrzymano pierwsze struktury grafenowe o charakterze przestrzennym. Badania przeprowadzone w University of Utah (USA) i Rhodes University (RPA) potwierdziły, ze jest to grafen i redukowany tlenek grafenu w postaci drutu węglowego. Zaobserwowany przez mgr. inż. Krzysztofa Jankowskiego efekt może stać się wstępem do rozwoju metod lukowych w procesie wytwarzania czystego grafenu.

Uwaga!

Z powodu awarii systemu bibliotecznego w Bibliotece Głównej zbiory udostępniane są wyłącznie na miejscu.

Biblioteka Wydziału Humanistycznego w sierpniu będzie nieczynna. We wrześniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Dnia 12 lipca 2019 r. odbyło się Uroczyste Wręczenie Dyplomów w Naszej Uczelni. Absolwenci pięciu Wydziałów odebrali z rąk Prorektora ds. Studenckich dra Przemysława Słowińskiego oraz Dziekanów i Promotorów dyplomy za ciężką i sumienną pracę, którą włożyli w zdobycie wykształcenia. Ci, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami zostali dodatkowo nagrodzeni. Studenci wybrali Belfra Roku 2019, którym po raz drugi został mgr Waldemar Kaak.

Przedstawicielka Absolwentów Pani Katarzyna Florczak podsumowując powiedziała: „…zachowajcie spędzone tu lata w pamięci, w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Tych wspólnych chwil na pewno będzie nam bardzo brakowało. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Spędzone tu, w Akademii lata, pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą, ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!”

Była to ceremonia pełna wzruszeń, łez szczęścia i gratulacji. Życzymy Absolwentom samych wspaniałych chwil.

Akademia im. Jakuba z Paradyża ma kolejny (piąty) kierunek inżynierski, to automatyka i robotyka.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy wszystkich studentów, ich rodziny, pracowników Uczelni na Uroczystość Wręczenia Dyplomów, która odbędzie się 12 lipca 2019 r. o godz. 10.00 na Auli im. prof.Stanisława Kirkora, w budynku nr 5, przy ul. Fryderyka Chopina 52.

Dnia 4 czerwca 2019 r. studenci II roku filologii germańskiej wystawili sztukę teatralną pt. ,,Śladami Nibelungów‘‘. Pomysł ten zrodził się podczas omawiania lektury pt. „Pieśń o Nibelungach” (niem. „Das Nibelungenlied”) na zajęciach z Historii Literatury Niemieckiego Obszaru Językowego prowadzonych przez dra Rafała Piechockiego.