Szanowni Państwo, 

w załączniku wyniki wyborów do rad wydziałów.

 

 

Szanowni Państwo, 

W dniu 20.11.2017 r. o godz. 10.00 odbedą się wybory do zgłoszonych rad wydziałów.

Szczegóły w załączniku.

 

 

 

 

Dzięki kontaktom kadry naukowej naszej Akademii z Academia Baltica w Szlezwiku-Holsztynie student II roku filologii germańskiej Kacper Adamski otrzymał stypendium umożliwiające mu udział w 26. kursie letnim dla studentów z Europy Środkowej i Wschodniej. Uczestnicy kursu analizowali stereotypy w kontekście politycznym i kulturowym a także porównywali sposób prezentowania wydarzeń historycznych w podręcznikach historii . Ponadto uczestniczyli oni w wykładach i wycieczkach o tematyce geopolityczno-historycznej. Omawiane tematy dotyczyły związków pomiędzy poszczególnymi krajami tej części Europy oraz relacji mniejszości narodowych na pograniczu duńsko-niemieckim. Udział w letnim kursie był dla Kacpra Adamskiego także świetną okazją do lepszego poznania języka niemieckiego.  Stypendium, które uzyskał, współfinansowane było przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec oraz fundację „dieZEIT-Stiftung”.

dr Małgorzata Czabańska-Rosada

Szanowni Państwo, 

Uczelniana Komisja Wyborcza powołana Uchwałą Nr 60/000/2016 Senatu AJP z dnia 20 grudnia 2016 r. w związku z rozpoczęciem nowej kadencji (2018-2020) organów kolegialnych i jednoosobowych Akademii im. Jakuba z Paradyża informuje, że w dniu 20 listopada 2017 r. – zgodnie z obowiązującym terminarzem czynności wyborczych – zwołane zostaną wydziałowe zebrania wyborcze. 

Szczegóły w załączniku poniżej.

 

 

W kolejne, IX już z kolei Międzynarodowe Ćwiczenia Zespołów Ratowniczych w Międzyrzeczu, które odbyły się w dniach 3-5 listopada 2017 r., aktywnie zaangażowała się kadra naukowo–dydaktyczna oraz studenci naszej Akademii.

Dotychczas ćwiczenia realizowane były prawie wyłącznie w aspekcie praktycznym, jednak w tym roku połączone zostały z konferencją podsumowującą przeprowadzone ćwiczenia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były zdarzenia o charakterze terrorystycznym z dużą ilością osób poszkodowanych i z użyciem broni palnej. Zarówno wykładowcy jak i studenci mieli okazję obserwować sprawność działania służb w zwalczaniu terroryzmu jak i elementy ratownictwa medycznego w takich sytuacjach. Ocenę taktyki działań służb w sytuacjach kryzysowych przedstawił dr Stanisław Lenard, z kolei prof. dr hab. Karol Mausch zapoznał uczestników konferencji z psychologicznymi aspektami sytuacji zakładniczych. Wykłady zostały wzbogacone tematyką zagrożeń terrorystycznych omówionych przez dra Andrzeja Skwarskiego i dra Roberta Maciejczyka. W zajęciach aktywny udział wzięli studenci I i II roku Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, którzy pod opieką Prodziekana ds. Organizacji i Rozwoju WAiBN, dr Anny Chabasińskiej, uczestniczyli w elemencie praktycznym jak i konferencyjnym ćwiczeń. Uczestnicy – w tym szczególnie studenci podkreślili nowatorski wymiar przeprowadzonego ćwiczenia.

https://www.facebook.com/glosmiedzyrzecza/videos/2073410002743415/?fref=mentions

http://miedzyrzecz.naszemiasto.pl/artykul/napad-na-stacje-paliw-polala-sie-krew-na-szczescie-to-byly,4300246,artgal,t,id,tm.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/23017,UZBROJENI-NAPASTNICY-ZAATAKOWALI-NA-STACJI-PALIW-CWICZENIA-POLICJI-I-INNYCH-SLUZ.html

7 listopada Dział Promocji i Informacji reprezentował Akademię im. Jakuba z Paradyża podczas  IV Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego w Zielonej Górze, który odbył się pod hasłem Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość.

Celem debaty, którą jako młodzieżowi radni, prowadzili uczniowie lubuskich szkół średnich, było wypracowanie sposobów uczczenia na terenie szkół przyszłorocznego stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziesięć najciekawszych propozycji, przedstawionych przez uczniów i wybranych w drodze głosowania, zapisanych zostało w uchwale IV Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego.

Stoisko Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odwiedzili uczniowie z 29 lubuskich szkół średnich z wychowawcami - w sumie 58 młodych ludzi a także dwunastu radnych i parlamentarzystów województwa lubuskiego. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną AJP, otrzymali też uczelniane gadżety oraz kalendarze ze swoimi zdjęciami.

Barbara Kuska

Fotorelacja:

Dnia 28 listopada odbędzie się konferencja pn. "Doradztwo edukacyjno-zawodowe na potrzeby współczesnego rynku pracy".

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Patronat nad wydarzeniem obejmie Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Konferencja będzie miała miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża, w auli im. prof.Stanisława Kirkora przy ul. Fryderyka Chopina 52, blok nr 5. 

 

Program wydarzenia w załączniku. 

Drodzy studenci 2 roku – na co komu Erasmus? A właśnie może się Wam przydać!!

Badania Komisji Europejskiej nt. korzyści z programu Erasmus dowodzą, że absolwenci z doświadczeniem międzynarodowym szybciej znajdują pracę. Studenci wracają nie tylko pewniejsi siebie, bardziej tolerancyjni wobec innych kultur, ale też zdolni do szybszego rozwiązywania problemów, przystosowywania się do nowych okoliczności i z większymi umiejętnościami organizacyjnymi. Są to jednocześnie te cechy charakteru, które najbardziej ceni większość pracodawców.

Dlatego nie zastanawiajcie się dłużej! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy na studia i praktykę w semestrze letnim w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018. Na studia możecie jechać do wybranej uczelni partnerskiej z naszej listy: http://www.ajp.edu.pl/uczelnie-partnerskie-w-programie-erasmus-2.html, na praktykę wakacyjną do wybranej przez siebie firmy zagranicznej.

Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco. Decyduje kolejność zgłoszeń i ustalone w uczelniach partnerskich terminy przyjmowania studentów na semestr letni.

Dokumenty należy składać u Koordynatora programu Erasmus mgr Aleksandry Piotrowiak, ul. Teatralna 25, bud. 1, pokój 109, w godzinach 8:00 – 15:00 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 95 721 60 70).

Zasady rekrutacji, niezbędne dokumenty, lista uczelni partnerskich wraz z terminami przyjmowania zgłoszeń studentów przyjeżdżających i więcej informacji na temat programu Erasmus+ w zakładce AKADEMIA → Program Erasmus http://www.ajp.edu.pl/informacje-o-programie-2.html oraz w poszczególnych zakładkach dotyczących wyjazdów.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy potrzeby zachęty – zapraszam serdecznie!

Aleksandra Piotrowiak.

Lokalizacja

Kontakt

Back to top