W dniu 16 czerwca 2018 r. odbyło się trzecie „Święto Ulicy Teatralnej”. Otworzyła ją „Baśniowa podróż klaunów”, w którą wybraliśmy się z Teatrem Kubika ze Szczecina. Barwny korowód pełen animacji poprowadzili klauni, szczudlarze i żonglerzy, a po nim zobaczyliśmy pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Uczestnicy Święta Ulicy Teatralnej mogli zobaczyć „Przygodę klauna” – historię nakręcanego pajacyka, który dzięki znalezionej walizce mógł przenosić się w cyrkową rzeczywistość. Ponadto na scenie, która powstała naprzeciw Teatru im. J. Osterwy zaprezentowały się takie zespoły jak: Aluzja, Buziaki, Deszczno Lejdis, ZTL Mali Gorzowiacy, Higher Living, a także uczniowie Szkoły Muzycznej.
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy, Młodzieżowym Domem Kultury, Szkołą Muzyczną I Stopnia im. J. Ciesielskiego, firmą MG-6 i firmą INNEKO współorganizowała „Święto Ulicy Teatralnej”. Było wesoło, kolorowo, tanecznie, ale również naukowo. W ramach wydarzenia nasza Uczelnia przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców Gorzowa: Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego udzielał porad prawnych, Wydział Ekonomiczny zorganizował konkurs z zakresu wiedzy ekonomicznej. Pracownicy Wydziału Humanistycznego udzielali porad logopedycznych. Ponadto odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się czym są pomoce polisensoryczne, do czego służą i jak je samemu wykonać. Wydział Techniczny prezentował wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny, pokazał jak działa i do czego służy kamera termowizyjna oraz demonstrował jak skonstruowana jest drukarka 3D. Chętni mogli wziąć udział w doświadczeniach fizycznych. Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu przygotował krzyżówkę z hasłami dotyczącymi Uczelni.

Dziękujemy osobom, które odwiedziły nasze stanowisko i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Tak mówili uczestnicy kursu języka niemieckiego, który w ostatnich miesiącach w ramach programu Erasmus+ prowadzony był przez Wydział Humanistyczny Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Studenci i pracownicy uczelni w czasie odbywających się dwa razy w tygodniu zajęć nie tylko doskonalili znajomość gramatyki języka niemieckiego, uczyli się przydatnych zwrotów językowych, pisali teksty w języku niemieckim,  ale także sprawdzali swoje umiejętności w sytuacjach praktycznych, np. korzystali z gazetek reklamowych  i stron internetowych  niemieckich sklepów, posługiwali się folderami reklamowymi niemieckich miast, czytali artykuły zamieszczone w niemieckich gazetach.

Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności językowe pod kierunkiem doktora Rafała Piechockiego, który za każdym razem zaskakiwał ich nieszablonowym podejściem do nauki języka obcego i zarażał swoją pasją do języka naszych sąsiadów.

Kurs nie tylko umożliwił wszystkim podniesienie kompetencji językowych, ale również przyczynił się do integracji studentów i pracowników AJP. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby kontynuować naukę języka niemieckiego w następnym semestrze.

Dnia 19 czerwca, o godz. 14.30 w Auli im. prof. Stanisława Kirkora (w budynku nr 5 przy ul.Fryderyka Chopina 52) odbędzie się doroczne zebranie pracowników naszej Uczelni.

Studenci,

rozpoczynamy plebiscyt na najlepszego Belfra Roku 2018 AJP.

Do udziału zapraszamy wszystkich studentów studiujących w Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Dnia 17 czerwca br., o godz. 6.30 rozpoczną się zawody wędkarskie o puchar Rektora AJP i Prezesa Koła PZW nr 1.

W dniu 29 maja 2018 r. na Dziedzińcu AJP przy ul. Teatralnej 25 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Dzień Dziecka. Do udziału zostały zaproszone przedszkola, część z nich odpowiedziała na zaproszenie do konkursu plastycznego: "Wykonaj plakat o Uczelni i zostań Rektorem".

Dnia 29 maja o godz. 10.00 rozpoczyna się Dzień Dziecka organizowany przez Akademię im. Jakuba z Paradyża.

Do udziału zostały zaproszone przedszkola, część z nich odpowiedziałana zaproszenie do konkursu plastycznego: "Wykonaj plakat o Uczelni i zostań Rektorem".