Międzynarodowe sukcesy zawodników ALKS AJP

W dniu dzisiejszym tj. 5 października 2017 r. Prorektor ds. Studentów dr Przemysław Słowiński pogratulował zawodnikom ALKS zdobytych medali i życzył sukcesów.

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 8 medali Mistrzostw Polski i 1 medal Mistrzostw Europy Juniorów!

Medal Mistrzostw Europy Juniorów Antoniego Walickiego w biegu 4x400 m, zdobyty we włoskim Grosseto, jest pierwszym medalem na międzynarodowej imprezie dla uczelni zdobytym przez lekkoatletę. Ogromnym sukcesem jest też awans dwóch zawodniczek ALKS AJP Gorzów Wielkopolski na międzynarodowj imprezie: Agata Zieńkowicz wywalczyła awans na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy w rzucie młotem, a Olga Rzeszewska startowała w węgierskim Goor na Europejskim Festiwalu Olimpijskim w biegu 4x100 m, zajmując tam 6. miejsce.

Pierwszy raz w historii drużyna juniorów awansowała do Finału Super Ligi Juniorów
w Radomiu i wywalczyła tam bardzo wysokie 6. miejsce w Polsce.

Medale Mistrzostw Polski w tym roku zdobyli:

· Karolina Pacholak – srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu
w biegu na 60 m przez płotki (trenerka Agnieszka Woźniak);

· Antoni Walicki – srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 400

· Agata Zieńkowicz – brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Suwałkach
w rzucie młotem (trener Michał Wiercioch);

· Adam Majdański – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Warszawie
w biegu na 400 m przez płotki;

· Alicja Kaczmarek – złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej w biegu na 600 m (trener Tomasz Saska);

· Olga Rzeszewska – srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej
w biegu na 300 m i brązowy medal w biegu na 100 (trener Tomasz Saska);

· Olga Zajączkowska – srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej
w chodzie na 3000 m (trener Daniel Wożniak).

Barbara Kuska