W dniach 25-26 listopada 2019 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja naukowo-szkoleniowa pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego oraz JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, pt. "Twój wiek – Twoim atutem w pracy i w czasie wolnym”.

Uczestnikami byli przedstawiciele jednostek naukowych w Polsce, takich jak: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu, Polska Akademia Nauk, Państwowa Medyczna Szkoła Zawodowa w Opolu, Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz pracownicy Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu i Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego naszej Uczelni. Ponadto przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenia Środkowa Odra e.V. we Frankfurcie nad Odrą, Stowarzyszenia Gmin Euroregionu Pro Europa Viadrina w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Konferencję w imieniu organizatorów uroczyście zainaugurowali JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska oraz Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Nasi pracownicy prof. dr hab. Tadeusz Rynkiewicz, dr Arkadiusz Wołoszyn, dr Joanna Kuriańska-Wołoszyn, dr Joanna Kupczyk, dr Sabina Ren, dr Tomasz Marcinkowski oraz mgr Tomasz Saska mieli okazję podzielić się wynikami swoich badań z pracownikami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Drugiego dnia konferencji pracownicy Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu AJP przeprowadzili badanie składu ciała wśród pracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Badanie zostało wykonane urządzeniem Tanita. Wyniki wraz z opracowaniem zostaną przedstawione na następnej konferencji.