Zapraszamy nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych Akademii im. Jakuba z Paradyża do zgłaszania się na wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+. Są jeszcze wolne miejsca na rok akademicki 2018/2019. Dokumenty należy składać do 30 listopada 2018 r. w Dziale Współpracy Międzynarodowej, ul. Teatralna 25, bud. 1, pokój 109.

Zasady kwalifikacji pracowników, niezbędne dokumenty, lista uczelni partnerskich i więcej informacji na temat programu Erasmus+ w zakładce AKADEMIA/ Program Erasmus oraz w poszczególnych zakładkach dotyczących wyjazdów.

Na Wydziale Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża  odbyły się obrony prac magisterskich studentów Wydziału Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka  w Iwano-Frankowsku. To realizacja programu „dyplom obu uczelni” (podwójny dyplom).

Międzynarodowej komisji egzaminacyjnej przewodniczył prof. nadzw. dr hab. Paweł Prüfer, dziekan Wydziału Ekonomicznego AJP.

Dziewięcioosobowa grupa naukowców Akademii im. Jakuba z Paradyża reprezentowała naszą uczelnię

na Międzynarodowej Naukowo-Praktycznej Konferencji „Dziedzictwo kulturowe pogranicza” .

Odbyła się ona 21 i 22 września 2018 roku

w Iwano-Frankowsku na Ukrainie.

Konferencja odbywa się naprzemiennie w Polsce i u naszych wschodnich sąsiadów. W tym roku zorganizowano jej kolejną edycję, której gospodarzem był prof. dr hab. Volodymyr Velykochyy, dziekan Wydziału Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku. Polskiej delegacji przewodniczyła JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Wydział Humanistyczny AJP

Zakład Edukacji, Katedra Edukacji Dziecka

Dział Współpracy Międzynarodowej

Zapraszają

pracowników i studentów na seminarium naukowe

pt. Duchowość a stan zdrowia

z udziałem Gości z Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska), które odbędzie się

15 października 2018r., godz. 11.45-13.15,  sala nr 210

Problematyka seminarium naukowego obejmuje zagadnienia związane z wybranymi aspektami duchowości (egzystencjalność, sens życia, samodystans, samotranscendencja, wolność,  wartości, religijność, przebaczenie) i zdrowia.

W dniach 10-14 września 2018 roku w uczelni partnerskiej w Ostrawie, stolicy kraju morawsko-śląskiego, we wschodnich Czechach, mieście leżącym przy północnym krańcu Bramy Morawskiej, realizowały program szkoleniowy dr Joanna Kupczyk i dr Jolanta Kijowska.

Czworo studentów ostatniego roku studiów magisterskich z Uniwersytetu w Nancy (Valentin CARRE, Robin LIZE, Baptiste LORIN, Adèle MIRARCHI), przyjechało do Gorzowa Wielkopolskiego na dwutygodniową praktykę pedagogiczną.

Tak mówili uczestnicy kursu języka niemieckiego, który w ostatnich miesiącach w ramach programu Erasmus+ prowadzony był przez Wydział Humanistyczny Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Wieloletnie relacje z ośrodkiem akademickim w Salerno we Włoszech owocują realizacją współpracy międzyuczelnianej.