|       |   EN

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego - aktualności

Wydział Admininistracji i Bezpieczeństwa Narodowgo wraz z parterami zapraszają na konferencję pt:"„Bezpieczeństwo mobilności pasażerów oraz personelu lotniczego  w okresie postpandemicznym.Lotnictwo bezzałogowe w przewozach
lotniczych” w dniu 23 sierpnia 2022r godz. 10.00-13.30  Microsoft Teams.
Konferencja _program.pdf

Konferencja plakat.pdf

W dniach  29, 30 czerwca oraz 01 lipca  br.  na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego odbyły się obrony prac dyplomowych.

Absolwentom gratulujemy.

29 czerwca 2022 roku prof. AJP dr hab. Adam Czabański udzielił wywiadu Programowi Pierwszemu Polskiego Radia (red. Jan Pniewski). Tematem rozmowy było zjawisko samobójstw w Polsce i na świecie. Profesor Adam Czabański opowiadał o specyfice samobójstw w Polsce oraz o wpływie pandemii Covid-19 i wojny w Ukrainie na dynamikę zjawiska.

W dniu 10 czerwca 2022 r, odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo karne. Wyzwania i rozwój procesu wykrywczego”. Przedsięwzięcie było objęte patronatem JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.    Pani Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska osobiście otworzyła Konferencję, życząc uczestnikom owocnych obrad i wypracowania wniosków wnoszących nowe elementy w naukę o przestępczości.

W dniu 8 czerwca 2022 roku  mgr Dariusz Maciejewski wraz ze studentami Akademii im. Jakuba z Paradyża o kierunku kryminologii stosowanej wzięli udział w wizycie studyjnej w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. Podczas wizyty studenci mieli okazję zapoznać się ze specyfiką, trudami oraz wyzwaniami personelu Zakładu Karnego, jak również zobaczyć jak w praktyce wygląda przebieg odbywania kary pozbawienia wolności.

LINK DO ANKIETY:

EUROSTUDENT – opowiedz nam, co u Ciebie

Bierzemy udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT. Jest to cykliczny projekt, który pozwala na uchwycenie trendów przydatnych w kształtowaniu polityki publicznej. Dołącz już dziś!