|       |   EN

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego - aktualności

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim wraz ze Współorganizatorami i Partnerami serdecznie zaprasza na VI ogólnopolską konferencję naukową "Od stereotypów do nienawiści. Hejt w perspektywie interdyscyplinarnej" 05.12.2022 r. w Bibliotece Głównej AJP przy ul. Chopina 52.

W dniu 26 listopada br. studentki drugiego roku studiów magisterskich na kierunku administracja wzięły udział w spotkaniu z red. Krystyną Kurczab-Redlich, dziennikarką i reportażystką, wieloletnią korespondentką polskich mediów w Moskwie. Okazją do spotkania było wznowienie, wydanej po raz pierwszy w roku 2016, książki  jej autorstwa „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”.

W dniu 23 listopada 2023 r. zespół badawczy projektu „Procesy inkluzji imigrantów pochodzenia ukraińskiego w społeczeństwie polskim na przykładzie województwa lubuskiego” finansowanego z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja publiczna 2022” - Ukraina II.

Szanowni Państwo

W imieniu organizatorów Akademickiego Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich oraz Fundacji Konrada Adenauera zapraszamy na Konferencję Naukową "Wojna w Ukrainie i jej wpływ na państwa i współczesną demokrację".

W dniu 16 listopada 2022 r. odbyło się seminarium metodologiczne zatytułowane „Indeks Stronniczości Politycznej Mediów: narzędzie do pomiaru stronniczości mediów w okresie kampanii wyborczych”. W jego trakcie dr hab. Rafał Klepka, politolog z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, zaprezentował autorską metodę oceny obiektywności tzw. starych mediów.

W dniu 15 listopada 2023 roku odbyło się w ramach projektu, pt. „Procesy inkluzji imigrantów pochodzenia ukraińskiego w społeczeństwie polskim na przykładzie województwa lubuskiego” webinarium, pt. Działania służb mundurowych na rzecz bezpieczeństwa imigrantów”.