|       |   EN

W dniu 25 kwietnia 2022 pracownik Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP, dr Maciej Henryk Górny, wziął udział w XIV Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka — "Kompatybilność krajowych i międzynarodowych mechanizmów ochrony praw człowieka w dobie nowych wyzwań cywilizacyjnych" organizowanej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Stowarzyszenie Parlamentarzystów Polskich.

W trakcie konferencji doktor Górny wygłosił referat pt. Polityka sanitarna jako problem optymalizacyjny z punktu widzenia cybernetyki — wybrane zagadnienia szczegółowe. Planowana jest publikacja pokonferencyjna z artykułem doktora Górnego.
Z artykułem pokonferencyjnym z poprzedniej edycji konferencji – Polityka sanitarna jako problem optymalizacyjny z punktu widzenia cybernetyki — zagadnienia wstępne – można się zapoznać w pierwszym tomie publikacji pokonferencyjnej ("Powszechny system ochrony praw człowieka w trakcie wyzwań pandemicznych", red. Jerzy Jaskiernia, Kamil Spryszak, Toruń 2022, p.p. 164-189).