|       |   EN

Wydział Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i  Koło Naukowe CREATIV, wzorem lat ubiegłych, zorganizowali konkurs „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”. Finał V edycji konkursu odbedzie się 25 marca 2015 roku. Patronat honorowy nad konkursem objęła JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowało się 66 uczniów z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Barlinka, Mieszkowic, Skwierzyny, Sulęcina, Kostrzyna nad Odrą, Słubic, Witnicy, Rzepina, Nowej Soli oraz Wschowy. W finale uczniowie będą musieli zmierzyć się z testem składającym się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

                   Celem konkursu jest zaszczepienie w uczniach idei przedsiębiorczości. Osoba przedsiębiorcza dzięki swoim cechom i posiadanej wiedzy dąży do osiągnięcia sukcesu i go osiąga. Zdobywanie i pogłębianie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości to wyzwanie do podejmowania ryzyka związanego z umiejętnością dostrzegania potrzeb i umiejętność ich realizacji przy nadarzających się okazjach. To klucz do sukcesu osobistego w dorosłym życiu gospodarczym, które każdy z nas podejmuje w różny sposób.

Sponsorami nagród głównych są: TPV, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża oraz Inter Cars.
Pozostali sponsorzy to: Columbus coffee, kino Helios, Filharmonia Gorzowska, cafe Castellari, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, Fabryka Formy, hotel „Pod słońcem” oraz GBS Bank. Patronat medialny nad imprezą objęli TVP oddział w Gorzowie Wielkopolskim oraz Radio Zacód.

 

Back to top