|       |   EN

komputer logo1

 

W dniu 27 kwietnia 2017 odbyła się druga edycja konferencji naukowej Cywilizacyjne wyzwania informatyki

- Przygotowanie do wdrożenia nowej podstawy programowej z informatyki,  która zorganizowana została przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencji patronowała  JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska - Raczyńska oraz Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

                Podczas konferencji poruszano tematykę związaną z zapowiadanymi przez Minister Edukacji Narodowej zamianami dotyczącymi rozszerzenia podstawy programowej kształcenia informatycznego na każdym etapie edukacyjnym.

                Celem konferencji było przygotowanie szkół, jak i uczelni do przydzielanych zadań związanych z wdrożeniem nowej podstawy programowej. Podczas konferencji mgr inż. Henryk Raczkowski, przedstawiciel firmy ATS - Systemy Informatyczne Sp. z o.o. (autoryzowany edukacyjny partner Microsoft) wygłosił wykład "Microsoft w edukacji  – wszystko co powinny palcówki/ szkoły wiedzieć na temat licencji i oprogramowania firmy Microsoft". Z kolei Kierownik Pracowni Technologii Informacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Pan Mariusz Walak przedstawił propozycję wdrożenia zmian w kształceniu informatycznym, która była podstawą do dyskusji z nauczycielami, dyrektorami szkół i osobami reprezentującymi ośrodki decyzyjne, wyjaśniano wątpliwości i wskazywano sposoby realizacji przyszłych zadań.

                W drugiej części konferencji odbyły się warsztaty dla uczestników, które poprowadzili pracwnicy Wydziału Technicznego - dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas z programowania obiektowego w Visual C# oraz dr inż. Łukasz Lemieszewski z programowania w Sctrach. Ponieważ warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, będą kontynuowane podczas sierpniowych konferencji dla nauczycieli.  

cwi 1cwi 2cwi 3

Back to top