|       |   EN

W dniu 10.06.2022 r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Chopina 52 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją", zorganizowana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Gościem honorowym wydarzenia była Pani prof. dr hab. Marta Bogdanowicz - założycielka, wieloletnia przewodnicząca, a obecnie wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji, wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji (European Dyslexia Association), autorka kilku narzędzi diagnostycznych oraz Metody Dobrego Startu. Naszą uczelnię reprezentowała dr Aneta Baranowska z Wydziału Humanistycznego, która wygłosiła referat: "Tutoring rozwojowy jako forma wsparcia ucznia z dysleksją w szkole". Prelegentka przedstawiła cykl autorskich tutoriali, które realizowała w szkole podstawowej z uczennicą ze zdiagnozowanymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Wystąpienie dr Anety Baranowskiej spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczących w konferencji nauczycieli. Pani Profesor Marta Bogdanowicz doceniła referat zapraszając Panią Doktor na konferencję poświęconą problematyce dysleksji, która zostanie zorganizowana w Gdańsku w głównej siedzibie Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Pani Doktor gratulujemy!