|       |   EN

Promocja książki pt."Post hominium memoriam: Księga pamiątkowa poświęcona prof. Tadeuszowi RynkiewiczowiW Bibliotece Głównej AJP odbyło się 14 grudnia 2022 roku, zapowiadane wcześniej, spotkanie upamiętniające profesora Tadeusza Rynkiewicza, na którym nastąpiła także promocja książki pod tytułem: „Post hominium memoriam: Księga pamiątkowa poświęcona profesorowi Tadeuszowi Rynkiewiczowi”.

Książka pod redakcją naukową Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej i Arkadiusza Wołoszyna została napisana przez 15 autorów, którzy w czterech rozdziałach zamieścili znaczące treści własnego dorobku oddając w ten sposób cześć zmarłemu 1 września 2021 roku, po ciężkiej chorobie, profesorowi Tadeuszowi Rynkiewiczowi. W rozdziale pierwszym znajduje się biografia, a także opis bibliograficzny dokonań Profesora, który przypomnijmy: od 2014 do 2021 roku był pełnoetatowym pracownikiem naszej Uczelni, gdzie pełnił funkcję członka Senatu AJP, Rady Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu, kierownika Katedry Uwarunkowań Rozwoju Rekreacji i Turystyki oraz był kierownikiem naukowym konferencji i seminariów organizowanych przez Zakład Turystyki i Rekreacji.

Spotkanie w Bibliotece Głównej AJP było także okazją do przypomnienia dokonań sportowych, dydaktycznych, naukowych oraz przebiegu życia prywatnego zmarłego Profesora. Swoją obecnością zaszczyciła spotkanie rodzina zmarłego, była zatem żona, pani Ewa Rynkiewicz, syn Mateusz, córka Karolina, a także synowa oraz wnuczki. Na spotkaniu stawili się także znajomi i przyjaciele z Uniwersytetu Szczecińskiego z profesor Danuta Umiastowską, z Zakładu Turystyki i Rekreacji naszej AJP oraz z gorzowskiego oddziału poznańskiej AWF z profesorem Piotrem Żurkiem. Stawiła się grupa przedstawicieli środowiska gorzowskich wodniaków, w tym byli zawodnicy Profesora. Prowadzący spotkanie Dyrektor Biblioteki Sławomir Jach przeczytał także list od pani europoseł Elżbiety Rafalskiej, która także należy do grona wychowanków, a przede wszystkim do bliskich znajomych zmarłego.

prof. AJP dr Arkadiusz Wołoszyn

 

Back to top