|       |   EN

Pliki do pobrania: 

Pobierz plik (Plan studiów - Inspektor ochrony danych osobowych i bezp. infor. jedn. organ..doc) Plan studiów - Inspektor ochrony danych osobowych i bezp. infor. jedn. organ..doc

 

Charakterystyka studiów podyplomowych

Rewolucja technologiczno-informacyjna prowadząca do zautomatyzowania masowych procesów przetwarzania danych i informacji stwarza wiele zagrożeń dla prywatności.
Od wielu lat podejmowano próby regulacji rzeczywistości prawnej w tym zakresie. Najnowszymi z nich jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO) oraz nowa ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z ich zapisami podmioty przetwarzające dane osobowe muszą dostosować swoją działalność do nowych standardów ochrony, a zdecydowana większość z nich powołać musi inspektorów ochrony danych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo tych danych w organizacjach.

Studia podyplomowe w zakresie: Inspektor ochrony danych osobowychi bezpieczeństwa informacyjnego jednostek mają za zadanie przekazać niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która stanowi fundament należytego wykonywania zadań Inspektora. Po ich ukończeniu słuchacze posiadać będą wiedzę w zakresie norm prawnych oraz sposób dokumentowania i monitorowania procesów przetwarzania umożliwiających ich prawidłowe zabezpieczenie.

Back to top