|   EN

Sport i turystyka

tabela zawodników Skład Reprezentacji PolskiPierwszy raz w Historii Klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp. aż dwóch zawodników zostało powołanych na Mistrzostwa Świata Sztafet, które odbędą się 1-2 maja 2021 w Chorzowie.


Są to Daniel Soltysiak do sztafety 4 x 400m oraz Łukasz Żok do sztafety 4 x 100 m i 4 x 200m. Obaj to zawodnicy trenera Tomasz Saska. Łukasz Żok na codzień studiuje na pierwszym roku na AJP Bezpieczeństwo Narodowe.

Zawody są bezpośrednią kwalifikacja do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

na zdjęciu trener Tomasz Saska i zawodnik Łukasz ŻokŁukasz Żok na Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu zdobył srebrny medal w biegu na 200 m z rewelacyjnym nowym rekordem życiowym 21.18s.


Łukasz wygrał również w biegu na 200 m klasyfikacje do lat 23. Zawodnik Alks AJP Gorzów Wielkopolski dzięki świetnemu występowi zdobył pierwszy medal w swojej karierze w kategorii seniorów. Głównym celem na sezon zawodnika jest kwalifikacja na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, której odbędą się w norweskim Bergen. Łukasz Żok jest studentem I roku bezpieczeństwa narodowego na AJP.

 

Zaczął się rok Akademicki i do naszej grupy treningowej dołączył czołowy polski sprinter w kategorii juniorów Łukasz Żok,

Zawodnicy ALKS AJP Gorzów Wielkopolski pod okiem trenera Tomasza Saski zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji Medalowej i trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej 115,5pkt. Zdobyli w sumie cztery medale, w tym trzy złote oraz jeden srebrny.

W dniach 14-15 września w Łodzi podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, Pan Jakub Czyżewski,

Student II roku kierunku „Mechanika i Budowa Maszyn” Fryderyk Fulko, zdobył w ubiegły weekend srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym w K2 na dystansie 1000 m.

Dnia 21 czerwca 2020 r. odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Rektora AJP i Prezesa Koła PZW nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Były to wyjątkowe zawody gdyż ostatnie w kadencji prezesa – Jana Pasierbowicza. Po raz czwarty jako Akademia, a po raz siódmy jako Uczelnia, AJP wzięła udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Back to top