|   EN

Aktualności

ING BANK ŚLĄSKIWydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na spotkanie z ekspertem, które odbędzie się 17 maja 2021r. o godz. 9.15-10.15, pt. "Jak zrobić dobre CV i zabłysnąć na rozmowie o pracę?"

Zdjęcie ekranu konferencji z widocznymi uczestnikamiZakończyła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Dziedzictwo kulturowe pogranicza” (11-12 maja 2021 r.), która odbywa się naprzemiennie w Polsce i u naszych wschodnich sąsiadów. W konferencji wzięli udział badacze z kraju i z zagranicy. Organizatorami tej edycji byli: Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego oraz Akademickie Centrum Ukrainoznawcze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, zaś gospodarzem była prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska,  JM Rektor AJP. Współorganizatorem konferencji od kilku już lat jest Wydział Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku (Ukraina). Badaczom z Iwano-Frankowska przewodniczyli: prof. dr hab. Igor Tsependa, JM Rektor oraz prof. dr hab. Volodymyr Velykochyy, Dziekan Wydziału Turystyki. Obrady odbywały się w formie hybrydowej: naocznie oraz za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Konferencja ma wieloaspektowy wymiar. Jest interdyscyplinarną wymianą myśli, poglądów i stanu badań związanych z szeroko rozumianym pograniczem. Tematyka zaprezentowanych referatów dotyczyła nie tylko zagadnień związanych z historią, językoznawstwem, literaturoznawstwem, religią, pedagogiką, ale również filozofią. Zgłoszono łącznie 53 referaty.


Krajowe ośrodki naukowe (zgłoszono 22 referaty):

Akademia im. Jakuba z Paradyża, Gorzów Wielkopolski

Akademia Ignatianum, Kraków

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, Warszawa

Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa

Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Warszawa

Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra

Zagraniczne ośrodki naukowe (zgłoszono 31 referatów):

Humański Narodowy Uniwersytet Sadownictwa, Humań

Lwowski Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki, Lwów

Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Mychajła Drahomanowa, Kijów

Narodowy Uniwersytet „Akademia Ostrogska”, Ostróg

Odeski Narodowy Uniwersytet Spraw Wewnętrznych, Odessa

Przykarpacki Narodowy Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka, Iwano-Frankowsk

Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Volodymyra Hnatiuka, Tarnopol

Uniwersytet Zarządzania i Managementu, Berdiańsk

Następna konferencja „Dziedzictwo kulturowe pogranicza” odbędzie się w Iwano-Frankowsku.

Opracowała: prof. AJP dr Halina Uchto

 

Media:

https://www.radiogorzow.pl/125431/miedzynarodowa-konferencja-naukowa-w-ajp/

https://www.echogorzowa.pl/news/37/Akademia-im-Jakuba-z-Paradyza/2021-05-13/na-konferencje-zgloszono-az-53-referaty-30390.html

https://gorzow.tvp.pl/53756642/dziedzictwo-kulturowe-pogranicza-konferencja-naukowa-akademii-im-jakuba-z-paradyza?fbclid=IwAR0bTLfRl8j8pSiTiHbSFlrMbKcW6n352S_Z4vpDXE9U8wYRi2613ZMvcA0

 

 

Zdjęcie z tekstem: 10 LAT FILHARMONII GORZOWSKIEJKoncert jubileuszowy, który odbędzie się w najbliższy piątek, 14 maja, również uświetni kompozycja Beethovena. Będzie to Koncert skrzypcowy D-dur w wykonaniu wybitnego artysty Janusza Wawrowskiego, który partie solowe zagra na unikatowych XVII wiecznych skrzypcach Stradivariusa. W programie znajdzie się również przepiękna  II Symfonia D-dur Johannesa Brahmsa. Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej pokieruje znakomity dyrygent, maestro Przemysław Fiugajski.


Z uwagi na obowiązujące ograniczenia, koncert nie może odbyć się z udziałem publiczności.

Koncert transmitowany będzie na żywo 14 maja o godz. 19:00 na kanale Filharmonii Gorzowskiej na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=X-YPg99ehDs

logo - Nowoczesne Zarządzanie BiznesemWydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na wykład on-line, który odbędzie się w dniu 17.05.2021 w godz. 8:15-9:15 na temat Wiarygodność finansowa, co możesz zyskać? Rola BIK. Prowadzący wykład: Jarosław Jezierski – wykładowca programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Punkt Informacyjny Fundusze EuropejskieWydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim 


serdecznie zapraszają

zainteresowanych studentów i pracowników dydaktycznych Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim do uczestnictwa w spotkaniu on-line nt: Fundusze Europejskie dla osób fizycznych.

Wykład odbędzie się 17.05.2021 r. o godz. 14.15 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego udziału na adres e-mail: aszuszakiewicz@ajp.edu.pl, celem wysłania linku do spotkania. 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i MieszkańW ramach cyklu „Spotkania z Ekspertem” w dniu 30.04.2021 r. studenci Wydziału Ekonomicznego studiów stacjonarnych I roku z kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie i Logistyka wzięli udział w wykładzie poprowadzonym przez Panią Angelę Burchardt z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.
Tematem wykładu przeprowadzonego w formie on-line był „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”. Studenci dowiedzieli się o sposobie przeprowadzenia spisu, jego organizacji, umocowaniu prawnym oraz roli ekonomicznej i społecznej. W ramach wykładu studenci wzięli udział w konkursie dotyczącym odbywającego się obecnie spisu, w którym wygrać mogli rzeczowe upominki.
 
 
dr Przemysław Szczuciński

logo Nowoczesne Zarządzanie BiznesemWydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na wykład on-line, który odbędzie się w dniu 11.05.2021 w godz. 10:00-11:00 na temat Bankowość wobec obecnych i przyszłych wyzwań, który wygłosi Pan Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.


Rejestracji na wykład on-line należy dokonać nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu. Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link (należy wpisać imię, nazwisko oraz adres e-mail):

https://nzb.clickmeeting.com/bankowosc-wobec-obecnych-i-przyszlych-wyzwan-wyklad-krzysztofa-pietraszkiewicza-prezesa-zbp/register?_ga=2.175644834.1862293915.1620117910-1833075133.1584278932

Po zarejestrowaniu uczestnik spotkania otrzyma wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu on-line, który zostanie wysłany na adres e-mail wskazany podczas rejestracji. Wykład on-line ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. W wykładzie można uczestniczyć korzystając z laptopa, jak i komórki/tabletu.

Korzystając z komórki/tabletu można uczestniczyć w wykładzie poprzez przeglądarkę internetową (polecamy np. aktualną przeglądarkę Chrome, nie wszystkie przeglądarki, szczególnie nieaktualne- będą umożliwiały uczestnictwo w wykładzie, dlatego prosimy przed wykładem sprawdzić czy wykorzystywana przeglądarka będzie obsługiwała wykład on-line). Każdy uczestnik otrzyma po wykładzie (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko) certyfikat uczestnictwa w wykładzie – po pobrania w PDF-ie.

 

Uczelniany Koordynator Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

dr Andrzej Kuciński

Zdjęcie pisma przewodniego z prośbą o przyłączenie się do badaniaZapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym samopoczucia i zdrowia studentów polskich w czasie pandemii i zdalnego realizowania studiów. Ocena samopoczucia i zdrowia będzie dokonana za pomocą kwestionariusza oceniającego ogólny stan zdrowia, objawy depresyjne i lękowe, używanie środków psychoaktywnych. Badanie jest w pełni anonimowe i dobrowolne, można przerwać je w dowolnym momencie i w dowolnym momencie do niego powrócić. Wypełnienie kwestionariusza potrwa ok. 15 minut. Państwa zaangażowanie może pomóc w budowaniu adekwatnego systemu wsparcia dla Studentów, w tym być może również i Państwa.
Link do kwestionariusza: https://wroclawpsych.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_6xv2D1YQAm435Do
Link będzie aktywny do 31 maja br. włącznie.

Back to top