|       |   EN

26 października 2013 r. studentki III roku filologii niemieckiej- Panie Roksana Sobczak, Malwina Pawlik i Joanna Zając oraz wykładowcy Hanna Sajkowska i Dariusz Łężak  uczestniczyli w 1. Międzynarodowym Festiwalu Literatury Ilustrowanej dla dzieci i młodzieży „ Mroczne i Zabawne” w kościele parafialnym w Münchebergu . Stowarzyszenie Zamek Trebnitz zaprosiło na festiwal pięcioro wybitnych ilustratorów i ilustratorek z Niemiec, Polski i Litwy, interpretatorów i interpretatorki oraz muzyków.

Nasza grupa uczestniczyła w dwujęzycznym czytaniu fragmentu utworu  Einara Turowskiego„Dzika góra” oraz w pogadance autora z dziecięcą publicznością.

Zwiedziliśmy kościół oraz znajdującą się w nim bibliotekę, urocze miasteczko  Müncheberg i zachęceni piękną pogodą wybraliśmy się do Neuhardenbergu. Podziwialiśmy piękno kościoła i pałacu, które są dziełem najwybitniejszego architekta niemieckiego klasycyzmu, Karla Fryderyka Schinkla. Dzień zakończyliśmy pięknym  spacerem po parku w angielskim stylu, ulegając urokowi tego "żywego dzieła sztuki" w jesiennej aurze.

Dariusz Łężak

 

Back to top