|   EN

Na zdjęciu: władze uczelni oraz Dziekan Wydziału Ekonomicznego Pieśń Gaudeamus igitur odśpiewali absolwenci kształcący się na pięciu Wydziałach Akademii im. Jakuba z Paradyża. Tytuły licencjata i magistra obroniło ponad dwieście pięćdziesięciu absolwentów AJP, a stu pięćdziesięciu jest w trakcie przygotowywania do obrony.


W tym roku uroczyste Wręczenie Dyplomów nietypowe i różniące się od poprzednich, odbywające się 4 razy i trwające przez dwa dni, bo zorganizowane zgodnie z reżimem sanitarnym.Zebranych Gości powitała JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.
W pierwszym dniu dyplomy odebrali studenci Wydziału Ekonomicznego studiów I i II stopnia, kierunków: finanse i rachunkowość, logistyka oraz zarządzanie.
W kolejnym dniu, 9 lipca 2021 r., dyplomy odebrali studenci Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego studiów I i II stopnia kierunków: administracja i bezpieczeństwo narodowe; Wydziału Humanistycznego studiów I i II stopnia, kierunków: filologia polska, pedagogika, filologia angielska i niemiecka; Wydziału Technicznego, kierunków: informatyka i energetyka oraz studenci Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu, kierunku turystyka i rekreacja II stopnia.

Dla całej społeczności akademickiej to był trudny czas. Cytując Panią Rektor: „Był to bardzo trudny rok. Czas jednak jest takim lekarzem, który pozwala na zapamiętywanie tego, co jest dobre. Na pewno nauczyliśmy się bardzo dużo, na pewno nie zarzucimy zdalnego kształcenia, bo planujemy, że w ciągu tygodnia będzie jeden dzień tylko i wyłącznie zdalny, tylko na wykłady wybrane, bo to pozwoli studentom pracującym uczestniczyć w zajęciach. Staramy się wrócić do normalności, bo to, co jest nam bezwzględnie potrzebne, to bezpośredni kontakt”.

Absolwenci AJP czas studiowania będą wspominać przez całe życie, jako coś wyjątkowego, otwierającego nowe możliwości. Na sukces pracowali kilka lat i z pewnością mogą być z siebie dumni. Wiedza jest inwestycją w siebie. W imieniu całej społeczności AJP gratulujemy i życzymy powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.

Media:

https://gorzow.tvp.pl/54746111/absolwenci-wydzialu-ekonomicznego-akademii-im-jakuba-z-paradyza-odebrali-swoje-dyplomy

https://www.radiogorzow.pl/135803/135803/

https://www.eska.pl/gorzow/gorzow-na-ajp-birety-pofrunely-bo-dyplomy-odebrane-aa-doun-Qkju-8knb.html

 

Relacja: Barbara Kuska

Fotorelacja: Barbara Kuska, Monika Stefanek

Back to top