|       |   EN

        Już po raz trzeci Biuro Karier i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowały w naszej Uczelni Mikołajkowe ”Targi Edukacji, Turystyki i Pracy”, które odbyły się 11 grudnia. W tym roku gościliśmy 35 wystawców, którzy przedstawili bogatą ofertę edukacyjną, turystyczną oraz ofertę rynku pracy.

       Dla uczniów klas maturalnych to moment podejmowania ważnej decyzji o dalszym kierunku edukacji. Wybór kształcenia i zawodu jest dla młodych ludzi niezwykle trudnym problemem. Wielu z nich potrzebuje informacji i porad, które pomogłyby im odpowiedzieć na pytanie „Co robić w życiu?”. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i oprócz informacji udzielanych od wystawców, młodzież uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach, na których poruszane były następujące zagadnienia:

  • Czym kierować się przy wyborze studiów?
  • Schemat ścieżek edukacyjnych – studia I, II stopnia, inżynierskie, magisterskie.
  • Rekrutacja 2013 – najpopularniejsze kierunki studiów oraz uczelnie.

       Targi zorganizowaliśmy z myślą o ludziach młodych, poszukujących lepszej pracy oraz dla tych, którzy chcą znaleźć nową ścieżkę kariery, a także podnieść swoje kwalifikacje.

     Interesujące zajęcia przeprowadziła Justyna Krawiec – doradca zawodowy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Uczestnicy targów wysłuchali również wykładu Piotra Górskiego z Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej pt. „Ekonomia społeczna, jako alternatywna forma kariery zawodowej na lokalnym rynku pracy”. Zajęcia zakończyły się quizem z wiedzy o ekonomi społecznej - najlepsi otrzymali nagrody. Natomiast wskazówek jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej udzieliła Pani Milena Michałowska – starszy rekrut er personalny z „Work Service S.A.”

       Sport i turystyka to bez wątpienia ważna dziedzina życia społecznego. Można zaobserwować wzrost zainteresowania młodzieży kierunkiem Turystyki i Rekreacji w PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród wystawców z branży turystycznej dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Biura Podróży „CADET”. Oprócz prezentacji atrakcyjnej oferty zimowego wypoczynku jego pracownicy przeprowadzili kurs przygotowania sprzętu narciarskiego, a także udzielali wskazówek jak przygotować ciało do wysiłku fizycznego i nie ulec kontuzji.

            Podczas Targów Mikołajkowych nie mogło zabraknąć Mikołaja i jego pomocników, którymi byli studenci i studentki kierunku Turystyki i Rekreacji z naszego PWSZ.  Zachęcali odwiedzających Targi do studiowania na naszej Uczelni, pokazywali filmy z zimowych wojaży, częstowali również pysznymi cukierkami, w których ukryte były wróżby.

Targi zakończyły się miłym akcentem, wystawcy wyrażając swoje zadowolenie, zdeklarowali swoje uczestnictwo w marcowych Targach – organizowanych przez Naszą Uczelnię.

            Relacje z targów zamieściły również media: TVP Gorzów Wielkopolski (Informacje Lubuskie – news, rozmowa z Prorektorem dr. Arkadiuszem Wołoszynem w programie Informacje Lubuskie Dzień Dobry), Radio Gorzów (wywiad z Prorektorem dr. Arkadiuszem Wołoszynem na temat Mikołajkowych Targów Edukacji, Turystyki i Pracy).

 

Zapraszamy na fotorelację

Back to top